Ei vara nu joacă fotbal…fac balet!** Galerie FOTO cu cele mai tari imagini de la Portugalia – Spania! Ai spune că a fost un meci superb:)

Așteptată de fanii fotbalului cu multă nerăbdare, mulți așteptându-se la un adevărat regal fotbalistic, prima semifinală de la Euro a dezamăgit.

Atât Portugalia, cât și Spania au arătat ca două echipe epuizate, preocupate mai mult să nu primească gol. În comparație, sfertul dintre Italia și Anglia (scor 0-0) a fost un adevărat regal fotbalistic, pe care ți-ai dori să îl revezi mereu.

Cifrele spun totul: Spania, campioană mondială și europeană în exercițiu a reușit primul șut pe spațiul porții în minutul 67, prin Xavi. De partea cealaltă, portughezii s-au remarcat prin încrâncenarea cu care au jucat, reușit o performanță greu de egalat: toți cei patru fotbaliști din apărare – Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves și Coentrao au primit galben -; seria cartonașelor a fost completată de Veloso (Portugalia), respectiv Sergio Ramos, Arbeloa și Busquets.

Totuși, imaginile surprinze de fotografi au fost la înălțime, măcar ele salvând un spectacol dezolant.

Publicat: 28 06. 2012, 00:06
Actualizat: 28 06. 2012, 00:10