Deportivo la Coruna, revenire spectaculoasă în barajul de promovare cu Malaga și tot mai aproape de La Liga

Deportivo la Coruna este tot mai aproape de promovarea în La Liga. S-a impus cu 4-2 în manșa tur a semifinalei barajului cu Malaga, după ce a reușit o revenire spectaculoasă.

Gazdele de pe Riazor au fost conduse la pauză cu 1-2, însă au marcat trei goluri în 22 de minute și sunt favoriți să joace finala pentru accederea în Primera Division.

Pentru Malaga au marcat Luis Hernández (min. 18) și Javi Ontiveros (min. 37), în timp ce pentru Deportivo la Coruna cei care au adus victoria au fost: Carlos Fernández (min. 21, 63), Pedro (min. 56) și Borja Valle (min. 78).

Returul de pe La Rosaleda, Malaga – Deportivo la Coruna, este programat pe 15 iunie.

Echipe de start:

Deportivo de La Coruña: Dani Giménez – David Simón, Domingos Duarte, Somma, Saúl – Bergantiños, Expósito, Cartabia, Pedro Sánchez – Carlos Fernández, Borja Valle

Málaga: Munir – Iván, Luis Hernández, Pau Torres, Ricca – Boulahroud, Keidi Bare, Renato, Ontiveros – Blanco Leschuk, Adrián

Publicat: 13 06. 2019, 09:17
Actualizat: 13 06. 2019, 09:18