Brazilia a făcut spectacol în ultimul amical înainte de Mondial. Neymar a marcat și a oferit faza meciului, cu arbitrul de rezervă | VIDEO

Naționala Braziliei a câștigat ultimul amical înainte de Campionatul Mondial din Rusia. Neymar&co. s-au impus cu 3-0 în fața Astruiei, chiar la Viena. Supertarul lui PSG a marcat un gol spectaculos și a oferit momentul meciului în partida de pe Ersnt Hapel.

Gabriel Jesus, în minutul 36, Neymar în minutul 63 și Philippe Coutinho, în minutul 69, au marcat golurile. Brazilianul de 222 de milioane de euro a marcat spectaculos, după ce a driblat doi adversari în careu și a împins mingea în plasă, cu latul, pe lângă portar. VIDEO cu golurile.

Tot Neymar a fost în centrul atenției la cea mai tare fază din timpul meciului. Brazilianul se grăbea să intre pe teren în minutul 4 al reprizei secunde, după ce a primit îngrijiri medicale pe margine, dar arbitrul de rezerva nu i-a permis accesul și a tras de el ca să rămână în fara suprafeței de joc, după ce Neymar a  încercat să sprinteze.

La CM, Brazilia e în grupa E, alături de Elveția, Serbia și Costa Rica.

Publicat: 10 06. 2018, 19:13
Actualizat: 11 06. 2018, 12:21