Așa ceva nu a mai trăit Germania!** VIDEO Nemții aveau 4-0, în minutul 56. Care a fost scorul final:

*Suedia a revenit incredibil și a smuls un egal in-extremis pe terenul Germaniei, scor 4-4.

Germania și Suedia s-au întâlnit în această seară, în derby-ul grupei C. Partida se anunța un galop de sănătate al panzerelor, care veneau după victoria de răsunet din Irlanda, scor 6-1. De partea cealaltă, Suedia s-a chinuit cu Insulele Feroe vinerea trecută, fiind condusă până spre mijlocul reprizei secunde.

Și lucrurile păreau să respecte calculele hârtiei. Klose a reușit o dublă, ajungând la un singur gol distanță de golgheterul all time al Germaniei, Gerd Muller, iar Mertesacher și Ozil au dus scorul la un 4-0 dureros pentru nordici. Doar că Ibra și Compania erau departe de a se preda. Vârful lui PSG a fost deschizătorul unei reveniri de excepție. Lustig, Elmander și Elm, în prelungirile partidei, au răsturnat toate ierarhiile și i-au redus la tăcere pe fanii nemți.