„Vreți să mă scoateți din fotbal? Să mă faceți să mă bat cu lumea?”. Hagi, extrem de nervos după eșecul usturător cu FCSB: „Bateți-vă joc de mine!”

A fost seară neagră pentru Viitorul lui Hagi. Încă din minutul 5 a rămas în 10, în minutul 30, Cojocaru, goalkeeper-ul constănțenilor, s-a accidentat și nu a mai putut continua meciul, iar poarta echipei gazdă a fost umplută de goluri. FCSB s-a impus cu 4-1, iar „Regele” a concluzionat: „Pregătisem altfel meciul, dar totul s-a rupt la acea eliminare„.

Fiecare meci are momentele lui, astăzi, din păcate s-a întâmplat un lucru pe care nici nu l-am gândit, nici nu l-am antrenat. Este greu să joci din minutul 5 cu un om în minus cu FCSB, care are o echipă tehnică, competitivă. Pentru noi totul a fost foarte dificil ca să ne putem exprima și să jucăm la nivelul nostru. Jucătorii au încercat, dar era foarte greu.

Am luat goluri multe, este o înfrângere usturătoare, adversar bun pe toate, tehnic, iute, știe fotbal„, a spus Hagi la Digi Sport, la finalul meciului pierdut cu FCSB.

Hagi a avut o discuție și cu fundașul Virgil Ghiță, care a lăsat-o pe Viitorul în 10 oameni, după ce „l-a ținut” pe Florinel Coman: „A făcut o greșeală foarte mare, dar ăsta e fotbalul. I-am zis: >. Acum trebuie să învețe, viața este o competiție„.

Hagi a avut un alt motiv de supărare la finalul meciului, la Digi Sport, patronul Viitorul a spus că: „o părticică din jurnaliștii din România vor să mă scoată din fotbal„.

Sunt îndreptățit să îmi dau cu părerea despre orice. Mă întrebați ca să provocați scandal și asta nu se poate. Mergeți înainte. O să mă uit eu acum la voi, la toți, cum o să mergeți, cum o să analizați, cum o să vorbiți. Să nu mă mai stricați cu toți.

Să vină să naționalizeze România câți jucători dorește. Eu doar am răspuns la o întrebare, că Drăguș este român și nu trebuie să fie naționalizat.

Mă băgați tată, bateți-vă joc de mine, scormoniți-mă Îmi place fotbalul și trebuie să îndur și aceste lucruri„, a mai adăugat Hagi.

Viitorul are 7 puncte după cele șase etape scurse în Liga I Betano.

Publicat: 26 08. 2018, 23:50
Actualizat: 27 08. 2018, 08:58