Vorbește singurul român fericit. Ivan: „N-am crezut că vom mai reveni!”. Cum a descris momentele de la pauza partidei

Andrei Ivan (21 de ani) e singurul român fericit la capătul play-off-ului din Europa League! Rapid Viena s-a calificat în grupe după ce a învins pe FCSB cu 4-3 la general. Fostul căpitan de la Craiova a avut o prestație consistentă pe Arena Națională și a ratat ocazii importante, iar la finalul partidei s-a declarat bucuros pentru prima victorie a sa împotriva FCSB-ului, într-un moment atât de important!

La finalul partidei Ivan a vorbit și despre momentele de la pauză, când Rapid Viena era condusă cu 2-0, cu un autogol chiar în finalul primei părți: „Am avut un meci foarte greu, contează că ne-am revenit în repriza a doua, am marcat și ne-am calificat. A fost o pauză foarte grea, am crezut că nu vom mai reveni. Îmi pare rău pentru FCSB, dar nu se poate să meargă două echipe! N-am nimic cu ei, suntem prieteni, doar că pe teren eu joc la altă echipă, iar ei joacă la FCSB! Când eram la Craiova nu am câștigat niciodată cu ei, acum sper să facem meciuri bune în grupe!

Eram foarte supărat, îmi pierdusem încrederea, dar colegii mei mi-au ridicat moralul și mă bucur că ne-am calificat!”, a spus Ivan după meci, la Pro X.

Ivan i-a consolat pe cei de la CFR și FCSB pentru ratarea calificării, dar nu și-a uitat nici fosta echipă, Craiova: „Îmi pare rău pentru CFR și FCSB, nu mă așteptam! Credeam că au câștigat. Eu mă bucur pentru echipa mea! Avem o echipă foarte bună, dar am căzut pe finalul meciului, dădeam mai mult mingi lungi.

Vreau să le susțin fanilor care au venit. Le mulțumesc foarte mult și sper să facem o figură frumoasă în grupe! Îmi pare rău pentru Craiova!”, a mai spus Ivan.

Tragerea la sorți pentru grupele Europa League are loc vineri, de la ora 13:00.

Publicat: 30 08. 2018, 23:52
Actualizat: 31 08. 2018, 00:00