Vorbește asul lui Teja! Coman: „Am făcut diferența”. Discurs temperat al lui „Mbappe”, după show-ul de pe Arena Națională: „Va fi care pe care”

Florinel Coman (20 de ani) a fost omul decisiv în meciul FCSBSepsi 2-0, pe Arena Națională. Fotbalistul crescut de Gică Hagi a reușit să obțină un penalty, transformat de Gnohere, și a marcat al doilea gol, iar la finalul partidei a spus că este bucuros că a reușit să facă diferența și acum se concentrează pe derby-ul cu CFR Cluj.

„Am făcut un meci foarte bun, consistent. Mă bucur că am luat cele trei puncte. Mă bucur că am avut reușite, că am intrat și am făcut diferența. Am reușit să câștigăm, să marcăm două goluri.

Ne-a bucurat rezultatul de aseară (n.r. – U Craiova – CFR 0-0), dar, până la urmă, trebuie să ne gândim doar la noi. Dacă vom câștiga toate meciurile, vom ieși campioni. Trebuie să ne implicăm foarte mult la antrenament și să câștigăm (n.r. – cu CFR). E un meci de care pe care, trebuie să câștigăm.

Toate cele trei echipe au șanse, au jucători valoroși, cu experiență. Trebuie să ne fie gândul doar la meciul cu CFR”, a spus Florinel Coman, luni seara, după FCSB – Sepsi 2-0, la DigiSport.

Florinel Coman i-a luat locul în teren lui Olimpiu Moruțan, imediat după pauză, deși Moruțan abia îl înlocuise pe Mihai Pintilii, în minutul 18. Impactul său a fost unul decisiv. A obținut un penalty în minutul 50, pe care l-a transformat Gnohere, apoi a marcat la o deviere a apărării lui Sepsi, în minutul 59. Coman e la al 10-lea gol în acest sezon, în care are în cont și șapte assist-uri.

În urma acestui rezultat, FCSB a acumulat 34 de puncte și e în continuare pe locul doi, la trei puncte în spatele liderului CFR Cluj (37), înainte de meciul direct. CFR Cluj – FCSB se joacă duminică, 14 aprilie, de la ora 21:00, în Gruia, în etapa a cincea din play-off-ul Ligii 1 Betano.

Publicat: 08 04. 2019, 23:18
Actualizat: 08 04. 2019, 23:31