Voluntari, învinsă categoric de Gaz Metan, dar Cristiano Bergodi pune punctul pe „i”: „Oamenii uită de unde am plecat”

Voluntari nu a rezistat în fața celor de la Gaz Metan. A suferit o înfrângere drastică în etapa cu numărul 12 din play-out, pe terenul celor de la Mediaș. A fost 4-0 pentru băieții pregătiți de Edi Iordănescu, dar gruparea lui Cristiano Bergodi continuă să respire „aer de Liga 1 Betano”. FC Voluntari are 27 de puncte și este pe locul cinci.

În repriza a doua n-am jucat deloc, sincer. În prima repriză am jucat bine, am avut ocazii, dar nu știu ce s-a întâmplat. Probabil totul s-a terminat când au primit penalty, la 2-0, ne-a omorât. A fost un meci greu, este o echipă foarte bună. Împreună cu Dinamo, sunt echipe foarte bune care vor câștiga play-out-ul.

Băieții au făcut o muncă bună, sperăm să se poată termina bine (n.red. – play-out-ul), dar trebuie să ne gândim de unde am plecat. Oamenii uită că echipa era pe ultimul loc„, a spus antrenorul italian Cristiano Bergodi, la Digi Sport, care a fost întrebat ce va face în sezonul următor:

Viitorul arată că sunt antrenorul Voluntariului până la meciul cu Dinamo. După, vom vedea, nu doresc să vorbesc despre acest subiect. Nu cred că interesează pe nimeni unde se duce Bergodi„.