Viitorul – Astra 3-0. Regele „Hagi”, umăr la umăr cu Craiova pentru Europa! Eric, Calcan și Drăguș au marcat

ViitorulAstra 3-0 (Eric 43 pen: Calcan 66; Drăguș 74)

Echipele de start:

Viitorul: Tordai – Mladen, Artean, Iacob, Kuipers – Ciobanu, Achim, Vînă – Eric – Calcan, Ganea
Rezerve: Cojocaru, Boboc, de Nooijer, Băluță, Tîrcoveanu, Hagi, Drăguș
Astra: Lazar – Butean, Cestor, Bejan, Radunovic – Begue, Mrzljak, Romario – Alibec, Zoua, Llullaku
Rezerve: Miguel, Dima, Roșu, Gheorghe, Balaure, Hambo, Biceanu

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 74: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL Viitorul! Drăguș își trece și el numele pe lista marcatorilor, după o pasă de efect a lui Ianis Hagi.

Minutul 66: GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Viitorul! Ganea îi fură balonul lui Cestor, intră în careu și îi pasează lui Calcan. Atacantul Viitorului nu îl iartă pe Lazar și face 2-0.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+2: Pauză!

Minutul 43: GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL Viitorul! Eric deschide scorul, din penalty, cu o scăriță spectaculoasă!

Minutul 1: A început meciul!

Viitorul speră la locul 3 în Liga 1, care i-ar aduce mai mulți bani din drepturile TV, dar Gică Hagi se gândesște la finala Cupei României. În meciul cu Astra trimite în primul „11” mai mulți jucători care în majoritatea partidelor din acest sezon au fost rezervă. Mai mult, câțiva titulari nu fac parte nici măcar din lot. De partea cealaltă, giurgiuvenii vor miza pe cei mai buni jucători, deși nu ot termina mai sus de locul 5. În momentul de față au 24 de puncte, la 4 de ultimul loc din play-off, Sepsi. Nu au mai câștigat de 3 etape, înregistrând înfrângeri pe linie și marcând un singur gol.