VIDEO | Steaua – CS FC Dinamo 3-0! Elevii lui Lăcătuș rămân la șase puncte distanță de Carmen. | CLASAMENTUL

CSA Steaua – CS FC Dinamo 3-0

CSA Steaua: Iancu – Iordache, Nițu, Stoica, Caetano – Dimitrie, Râsdan, Gheorghiță, Predescu – Medeiros, Robu
CS FC Dinamo: Vladimir – Anghel, Vl. Andrei, Dumitru, Stanca – Zaharia, Ivan, Ioniță, G. Gheorghe – Stan, Dinu

Minutul 90+3: Final de meci în Ghencea! Steaua se impune în Ghencea și rămâne la șase puncte distanță de ocupanta locului doi, Carmen.

• 1. CSA Steaua 61p
  • 2. AS Carmen 55p
  • 3. CS FC Dinamo 51p
  • 4. Progresul 2005 48p

Minutul 71: GOOOOL CSA Steaua! Medeiros înscrie după o acțiune personală a lui Ghiță și duce scorul la 3-0.

Minutul 47: GOOOOL CSA Steaua! Robu înscrie cu un șut puternic din interiorul careului. Echipa lui Lăcătuș se desprinde. După ce a punctat, Robu s-a dus să celebreze în fața băncii tehnice.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 35: GOOOOOL CSA Steaua! Elevii lui Lăcătuș deschid scorul după o deviere nefericită a unui fundaș dinamovist.

Minutul 6: Răsdan putea deschide scorul din penalty, dar Vladimir a ghicit colțul și a respins mingea expediată de jucătorul stelist.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipa antrenată de Marius Lăcătuș în liga a patra are o misiune dificilă înainte de finalul sezonului regular, pe teren propriu, împotriva celor de la CS FC Dinamo, una dintre puținele echipe care au reușit să-i încurce pe steliști în acest sezon. În turul din „Ștefan cel Mare”, cele două echipe au remizat, scor 1-1. În cazul unui succes, cei de la Dinamo s-ar putea apropia la patru puncte de rivala din Ghencea. AS CS Carmen București este pe locul doi și îi „suflă în ceafă” echipei lui Lăcătuș.

Publicat: 06 04. 2019, 19:09
Actualizat: 06 04. 2019, 19:10