VIDEO | Steaua – AFC Asalt 1-1. Incidente între Jandarmerie și suporteri: fanii și jucătorii au avut de suferit din cauza gazelor lacrimogene. „Roș-albaștrii” au fost egalați cu un gol de la mijlocul terenului!

• Steaua a remizat, scor 1-1, cu AFC Asalt și rămâne pe locul secund în clasament, dar are un meci mai puțin disputat față de liderul Academia Rapid.
  • Nu au lipsit incidentele în Ghencea. Galeria dinamovistă a ajuns la porțile stadionului și a început să înjure, moment în care mai mulți steliști s-au dus către ei. Confruntarea dintre cele două tabere a fost de mică amploare, jandarmii au intervenit și o parte dintre ultrașii Stelei nu a mai intrat în complex. Cei care nu au apucat să iasă complet au fost duși la locurile lor cu gaze lacrimogene. Din păcate, gazele lacrimogene i-au afectat pe suporteri, printre care și copii, pe reprezentanții presei și pe jucători.

Steaua – AFC Asalt 1-1

Minutul 90+3 FINAL! Steaua – AFC Asalt 1-1

Minutul 59: GOOOL AFC Asalt! Steliștii încasează un gol de la mijlocul terenului, după ce un adversar l-a surprins ieșit pe portarul echipei lui Ion Ion.

Minutul 46: A început repriza a doua.

Minutul 45: Pauză.

Minutul 43: Alin Predescu vede al doilea cartonaș galben și este eliminat, pentru o simulare în careu.

UPDATE: După intervenția în forță a jandarmilor, unul dintre spectatorii de pe margine a strigat către forțele de ordine:„Bă, terminați că sunt copii pe aici!”, iar unul dintre jandarmi a răspuns: „Mă doare-n p**ă!”

UPDATE: Jandarmeria a dat cu gaze lacrimogene spre terenul de joc, iar spectatorii și presa, cei care priveau partida de pe margine nu mai pot asista la meci, deoarece aerul e greu de respirat. Suporterii care au asistat la meciul de rugby care s-a desfășurat în Ghencea, derby-ul Steaua – Dinamo, au încercat să intre în tribune și la fotbal, însă atunci forțele de ordine au intervenit.

Minutul 5: GOOOL Steaua! Predescu scoate o lovitură de pedeapsă, pe care tot el o transformă!

Minutul 1: A început meciul.

Steaua va juca, de la ora 14:00, în compania celor de la AFC Asalt, în etapa a 12-a din Liga a 4-a. Elevii lui Ion Ion caută o nouă victorie, care să o readucă în fotoliul de lider, de unde a fost detronată de Academia Rapid.

Înaintea partidei, Steaua ocupă locul 2 în clasament, cu 28 de puncte și cu un golaveraj incredibil, 59-2, dar cu un meci mai puțin disputat față de Rapid. Giuleștenii ocupă primul loc, cu 29 de puncte.

Adversarii de astăzi ai Stelei se află pe locul 6 în clasament, cu 19 puncte. În etapa trecută, Steaua a câștigat deplasarea de la Progresul Spartac cu 3-0, în timp ce AFC Asalt a triumfat în fața celor de la Comprest GIM.

Până la meciul de fotbal, în Ghencea se va disputa meciul Steaua – Dinamo, la rugby, în Cupa României. Derby-ul este programat începând de la ora 13:00.

Publicat: 04 11. 2017, 16:34
Actualizat: 04 11. 2017, 17:51