VIDEO Se întâmplă în România: arbitru, fugărit și bătut pe teren!** Ce decizie a luat centralul după ce a scăpat de FURIA agresorului

Un arbitru a fost alergat și bătut pe teren la un meci de fotbal din România. Totul s-a petrecut la partida dintre CSM Oltenița și Viitorul Soldanu, meci din liga a cincea.

Momentele incredibile s-au petrecut în a doua repriză, minutul 50 mai exact, la scorul de 5-1 pentru gazde. Arbitrul Ionel Duta a acordat al doilea cartonaș galben unui jucător de la Viitorul Soldanu, pentru proteste. Fotbalistul nu a fost mulțumit de explicațiile oferite de central așa că a decis să-i aplice acestuia o corecție fizică.

Imediat ce a scăpat de furia agresorului, Ionel Duta a fluierat finalul meciului.