VIDEO | Monologul impresionant al unui fan al Stelei. Toată echipa roș-abastră a amuțit, Marius Lăcătuș a ascultat și el: „Asta să vă intre în cap, bă! Ce sunteți voi? Spuneți!”

This browser does not support the video element.

Steaua a ratat calificarea în Liga 3, după înfrângerea cu Carmen, scor 1-0, în cadrul ultimei etape din play-off-ul Ligii a patra. Meciul a fost decis de un autogol marcat în prima repriză. După meci, fanii i-au tras la răspundere pe elevii lui Marius Lăcătuș.

Un fan al Stelei a ținut un discurs la finalul partidei, în fața lui Marius Lăcătuș și a elevilor săi. Toată lumea a tăcut preț de două minute, cât timp fanul a spus tot ce are pe suflet: „Eu nu mai pot să mă duc acasă. Simțiți-vă bine. Mulțumesc mult, băieți! Faceți duș! Dar nu sunt nervos, spun adevărul. Tu nu ți-ai luat niciodată interdicție, eu mi-am luat interdicție. Eu m-am dus peste tot, voi nu știți. Eu vin pentru Steaua, nu pentru tine, ca om. M-a învățat nea Marius să fiu învingător, pentru ce făcea el, pentru emblema pe care o poartă.

Nu pentru tine, pentru x, pentru y. Noi am venit pentru Steaua, pentru că tu, mâine, te duci la ăia! Cum s-a dus jegosul ăla de Jitaru. Cum s-a dus ăla, așa faceți voi. Nu o să fiți ca noi. Pot să-mi schimb iubită, mamă, tată… dar ce simt eu, ce am pe spate tatuat nu o să schimb niciodată. Asta să vă intre în cap, bă! Ce sunteți voi? Spuneți! Eu pot să spun. Iubesc echipa mea, jucăm și anul viitor la Liga a 4-a. Vă duceți acum în vestiar și vă gândiți ce faceți de mâine. Atât, vă mulțumesc foarte mult”, a spus fanul.

Steaua s-a impus cu 5-1 în fața lui Dinamo în play-off, iar în al doilea meci au câștigat cu Progresul 2005 București, scor 2-0, cu două goluri marcate pe finalul partidei. Carmen București nu a pierdut niciun meci în 2019.

Publicat: 02 06. 2019, 19:29
Actualizat: 03 06. 2019, 15:14