VIDEO | Gest superb al lui Gică Hagi! Un copil a venit să-i aducă tricoul și a plecat cu mai mult decât și-ar fi imaginat: imaginile de după meciul din Supercupa României

Viitorul a câștigat prima Supercupă a României din istoria clubului, după meciul cu CFR Cluj de la Ploiești, câștigat de elevii lui Gică Hagi cu 1-0, prin golul marcat de Andrei Artean în minutul 86. După meci, „Regele” a fost protagonistul unui moment superb.

Un copil a venit să-i aducă lui Hagi, la banca de rezerve, tricoul de câștigător al Supercupei României. Acesta s-a întors, iar Hagi i-a spus „Ți-l dau ție. Vrei?”. După ce i-a oferit tricoul micuțului, „Regele” i-a strâns mâna și a făcut poze cu restul copiilor.

CLICK AICI PENTRU GALERIE FOTO

• În cei zece ani de existență, Viitorul a cucerit titlul, Cupa și Supercupa României.

Partida dintre CFR Cluj și Viitorul putea fi trimisă la loviturile de departajare. Ciprian Deac a ratat incredibil în ultimul minut de joc, din fața porții. Acesta a trimis în bară din interiorul careului. Mingea putea intra în poartă, dar Tordai a intervenit în ultima clipă și a reținut.

• Este primul duel dintre Gică Hagi și Dan Petrescu în care „Regele” iese învingător.

Publicat: 06 07. 2019, 22:11
Actualizat: 06 07. 2019, 22:52