VIDEO | Două „bijuterii” în doar un minut. Cicâldău și Koljic, goluri spectaculoase cu care au întors scorul în U Craiova – Viitorul, înainte de pauză

Alexandru Cicâldău (22 de ani) și Elvir Koljic (24 de ani) au marcat două goluri spectaculoase în decurs de un minut în U Craiova – Viitorul, din etapa a 11-a Ligii 1. Oltenii lui Victor Pițurcă au fost conduși și au reușit să întoarcă scorul în doar câteva secunde pe stadionul „Ion Oblemenco”.

Bogdan Țîru a deschis scorul în mintuul 8 al meciului, al doilea pentru Piturcă pe noul „Oblemenco”, dar Cicâldău și Koljic au „lovit” Viitorul în doar un minut. Mai întâi, Alex Cicâldău a egalat cu un gol spectaculos, din marginea careului, cu un șut la colțul scurt.

Apoi, a urmat „bijuteria” lui Elvir Koljic, atacantul abia revenit în echipa oltenilor după o accidentare gravă care l-a ținut departe de teren multe luni. Bosniacul a primit o pasă în adâncime, a plecat de la limita ofsaidului, și-a întors un adversar și a șutat spectaculos la colțul lung, cu efect, din colțul careului.

Căbuz n-a putut interveni să salveze și Craiova a făcut 2-1 chiar înainte de pauză, în doar câteva zeci de secunde.