Victorie pentru CSM Poli Iași în primul amical al iernii. Frăsinescu și Andrei Cristea au marcat pentru echipa lui Stoican

CSM Poli Iași a debutat cu dreptul în acest an. Echipa lui Flavius Stoican s-a impus cu scorul de 2-1 (0-1) în fața formației uzbece FK Olmaliq, astăzi, în primul meci amical susținut în cantonamentul din Antalya. Uzbecii au condus la pauză printr-un marcat în minutul 5, dar echipa ieșeană a întors rezultatul prin reușitele lui Frăsinescu (60) și Andrei Cristea (67). În minutul 58, CSM Poli Iași a ratat un penalty prin Pedro.

Antrenorul Flavius Stoican a folosit următoarea formulă de echipă: Denis Rusu – Sin, Frăsinescu, Jagodinskis, Bădic – Cioinac, Pedro – Gavrilă, Taciuc, Zaharia (35 Ștefănescu) – Vlădeanu (35 Danale). La pauză au ieșit Rusu, Sin, Bădic, Taciuc și Vlădeanu, au intrat Koșelev, Bosoi, Panțîru, Chelaru și Kizito. În minutul 60, în locul jucătorilor Pedro, Danale și Ștefănescu au intrat Jo, Cristea și Platini, iar Jogodinskis a fost înlocuit cu Mihăescu, în minutul 73. Qaka, cu o ușoară tendinită, și portarul Kelava, menajat, nu au fost utilizați.

Cu acest prilej au debutat la CSM Poli și noile achiziții Gavrilă, Taciuc și Zaharia, precum și portarul Denis Rusu, care dă teste în această perioadă.

În următorul meci, Iașiul va întâlni echipa rusă FC Rostov, joi, 18 ianuarie.

Publicat: 15 01. 2018, 18:28
Actualizat: 15 01. 2018, 18:29