UTA – Craiova, meci întrerupt de fanii arădeni! Ce au făcut suporterii la un meci jucat cu porțile închise | FOTO

UTA și Craiova n-au jucat prea mult la Arad, partida fiind întreruptă de suporterii gazdelor, asta deși meciul se dispută cu porțile închise.

După eșecul clar cu FCSB, scor 0-3, suporterii arădeni au vrut să demonstreze că sunt alături de jucători, iar show-ul lor pirotehnic a oprit pentru câteva minute partida de luni. Stadionul „Francisc Neuman” a costat aproximativ 14 milioane de euro și are o capacitate de 11257 de locuri, toate fiind acoperite, însă fanii n-au apucat deocamdată să-și încurajeze jucătorii din tribune, în condițiile în care meciurile din Liga 1 se joacă fără spectatori.

Meciul dintre UTA și Universitatea Craiova este LIVE VIDEO ONLINE pe prosport.ro.

Show pirotehnic la Arad! Meciul dintre UTA și Universitatea Craiova a fost întrerupt de fani

În minutul 4, fanii celor de la UTA, aflați în apropierea stadionului, au pus la cale un show pirotehnic, iar fumul a ajuns și pe teren, obligându-l pe Marius Avram să întrerupă meciul pentru câteva minute.

Echipele n-au fost trimise la vestiare, jucătorii și antrenorii au rămas calmi, iar partida s-a reluat fără probleme.

Fanii arădeni au făcut spectacol și în octombrie, înainte ca stadionul să fie inaugurat, la un meci cu FC Voluntari.

A fost un an de neuitat pentru cei de la UTA, iar suporterii au avut motive să sărbătorească și după revenirea arădenilor în Liga 1. În miez de vară la Arad a început revelionul. Aproape o mie de fani au ieșit pe străzi și au sărbătorit promovarea echipei de suflet.

UTA a jucat ultima oară în prima ligă în sezonul 2007-2008. Arădenii au terminat atunci campionatul pe locul 17 din 18 echipe și au mers în eșalonul secund alături Ceahlăul, Dacia Mioveni (actuala CS Mioveni) și Universitatea Cluj.

În acest sezon, sub comanda lui Laszlo Balint, UTA speră să producă o mare surpriză și să prindă play-off-ul, din postura de nou-promovată.

Publicat: 14 12. 2020, 19:21