Universitatea Craiova, gata să o depășească pe FCSB în Liga 1! Laurențiu Reghecampf: „Nu le-am dat nicio șansă!”

Laurentiu Aurelian Reghecampf saluta banca craioveana la startul meciului de fotbal dintre Universitatea Craiova si FC Arges, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, vineri 11 martie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Universitatea Craiova a bătut-o fără probleme pe FC Argeș, scor 3-0, dar Laurențiu Reghecampf ar fi vrut o victorie chiar mai clară în Bănie.

Tehnicianul oltenilor crede că echipa sa ar fi trebuit să rezolve „ecuația meciului” încă din prima repriză. La pauză, scorul a fost 1-0 pentru gazde.

Duelul dintre Universitatea Craiova și FC Argeș a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Laurențiu Reghecampf, cu gândul la locul 2 în Liga 1: „Nu le-am dat nicio șansă!”

Gruparea din Bănie a ajuns la șapte victorii consecutive, iar Laurențiu Reghecampf a avut doar cuvinte de laudă pentru jucători, în special fiind impresionat de Gustavo.

„Să ne bucurăm de primul meci din play-off, unul foarte bun. Trebuia să închidem meciul din prima repriză. Sunt mulțumit! Băieții au alergat, nu le-am dat nicio șansă, doar acea bâlbâială din minutul 44. Am marcat doar trei goluri. Ne pregătim pentru următorul meci și vedem ce e de făcut. Gustavo este într-un moment bun, este foarte periculos, pentru că apare în spațiile libere. El e dificil de contrat și are simțul golului, dar ratează și foarte mult. Și Dan Nistor este foarte important, pentru mine toți sunt la fel. Va fi greu pentru mine să iau decizii și mă bucur că e așa, în loc să n-am cum să aleg. Trebuie să luăm partidă cu partidă, terenul la Voluntari nu va fi perfect și întâlnim o echipă puternică, solidă, dar avem nevoie de încă trei puncte”, a spus Laurențiu Reghecampf.

Universitatea Craiova a pierdut un singur meci în 2022: 1-3 cu Sepsi.