Un nou gol fabulos în România! Astra, reușită de excepție în Ghencea. A marcat direct din corner împotriva Stelei | VIDEO

Super gol și în Liga 2 din România, în duelul dintre CSA Steaua și Astra. Zaharia a reușit să înscrie cu o execuție extraordinară în Ghencea, după ce a introdus balonul în poartă direct din corner.

Favorită certă înaintea meciului, CSA Steaua a condus la pauză, însă s-a văzut egalată surprinzător în minutul 50, după ce oaspeții au marcat un gol de generic, printr-un jucător în vârstă de doar 18 ani.

Vineri, Ronaldo Deaconu a reușit probabil meciul carierei, după ce a reușit o dublă de senzație împotriva lui Dinamo, iar Gaz Metan a învins echipa lui Mircea Rednic cu scorul de 2-1.

Astra, gol de Champions League în Ghencea

Aflată pe ultimul loc în Liga 2, după ce a fost depunctată, Astra n-a renunțat la luptă și a reușit să o egaleze pe CSA Steaua cu un gol de senzație.

În vârstă de 18 ani, Zaharia a avut mult curaj în minutul 50 și a bătut direct pe poartă dintr-o lovitură de colț, iar puștiul Enache, împrumutat de CSA Steaua de la FC U Craiova, n-a mai putut să facă nimic.

După primele 45 de minute, CSA Steaua a condus cu 1-0: golul gazdelor a fost reușit de Chipirliu.

CSA Steaua – Astra | Echipele de start

Steaua: M. Enache – Călințaru, Walace, Beța, Rob. Neacșu – Răsdan, Enceanu, Val. Bărbulescu (cpt.), E. Pacionel – Chipirliu, Huiban
Rezerve: Bălbărău – Bactăr, Al. Zaharia, St. Drăghici, Mihăescu, Donose, Șt. Pacionel, D. Oroian
Antrenor: Daniel Oprița

Astra: Moroz – R. Zamfir, Tib. Giuroiu, Buliga, Riza (cpt.) – Gab. Șerban, Banu – C. Danciu, Gab. Dumitrașcu, Dr. Gheorghe – I. Zaharia
Rezerve: Cotolan – D. Vasilescu, Adeshina, Brăilă, Rob. Lică, A. Fatai, Al. Giuroiu
Antrenor: Florin Stîngă

Stadion: Steaua (Bucureşti); Arbitru: Ovidiu Robu (Chitila – Ilfov); Asistenți: Cristian Daniel Ilinca (Craiova) și Marian Carson (Constanţa); Rezervă: Mihai Amorăriței (Câmpina); Observatori: Ion Olteanu (Bucureşti) și Ciprian Prisăcaru (Târgovişte).

Publicat: 16 10. 2021, 16:35
Actualizat: 19 10. 2021, 00:47