Trei jucători de la FCSB, în pericol să rateze partida cu UTA! Doi titulari riscă suspendarea dacă sunt avertizați la duelul cu Gaz Metan

Toni Petrea alaturi de fotbalistii stelisti Octavian George Popescu, Risto Radunovic, Darius Dumitru Olaru, Andrei George Miron si Florinel Teodor Coman dupa meciul de fotbal dintre FCSB si Chindia Targoviste, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 20 februarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Trei jucători de la FCSB sunt în pericol să rateze partida cu UTA Arad din etapa 27 programată sâmbătă, 13 martie, ora 20.00, toate acestea dacă vor fi avertizați în duelul cu Gaz Metan Mediaș.

Meciul FCSB – Gaz Metan Mediaș este programat duminică, 7 martie, de la ora 20.30, în etapa 26 din Liga 1, iar Ovidiu Popescu, Darius Olaru și Valentin Crețu sunt în pericol de suspendare și vor trebui să fie atenți să nu încaseze al 4-lea cartonaș galben din acest sezon.

Dintre cei trei fotbaliști, Ovidiu Popescu și Darius Olaru sunt titulari la FCSB, iar Toni Petrea ar putea întâmpina probleme dacă cei doi jucători vor fi avertizați la duelul cu Gaz Metan.

Trei jucători de la FCSB, în pericol să rateze partida cu UTA

Ovidiu Popescu, Darius Olaru și Valentin Crețu au 3 cartonașe galbene în sezonul 2020 – 2021, iar aceștia vor trebui să fie atenți la partida cu Gaz Metan Mediaș din etapa 26 pentru a nu fi avertizați de Iulian Călin, arbitrul delegat de CCA pentru duelul de pe Arena Națională.

Asta nu e tot! Pe lângă faptul că cei trei jucători vor trebui să joace cu prudență împotriva lui Gaz Metan Mediaș, Toni Petrea nu se va putea baza pe serviciile lui Florinel Coman la meciul din etapa 26, toate acestea deoarece este suspendat.

Meciurile în care a văzut „galben” Ovidiu Popescu:

• FCSB – Dinamo, scor 3-2, minutul 61 al meciului care a avut loc pe 3 octombrie 2020
  • FCSB – Sepsi OSK, scor 1-1, minutul 61 al meciului care a avut loc pe 21 decembrie 2020
  • FC Hermannstadt – FCSB, scor 1-0, minutul 25 al meciului care a avut loc pe 14 februarie 2021

Meciurile în care a văzut „galben” Darius Olaru:

• Poli Iași – FCSB, scor 5-2, minutul 79 al meciului care a avut loc pe 27 septembrie 2020
  • FCSB – Voluntari, scor 2-1, minutul 69 al meciului care a avut loc pe 22 ianuarie 2021
  • FC Botoșani – FCSB, scor 0-2, minutul 27 al meciului care a avut loc pe 28 februarie 2021

Meciurile în care a văzut „galben” Valentin Crețu

• FCSB – UTA Arad, scor 3-0, minutul 67 al meciului care a avut loc pe 5 decembrie 2020
  • CFR Cluj – FCSB, scor 2-0, minutul 34 al meciului care a avut loc pe 13 decembrie 2020