Transferul lui Florinel Coman la Galatasaray a picat! „Bye, bye!” + Gigi Becali a lămurit situația în privința revenirii lui Florin Niță la FCSB

Gigi Becali (61 de ani) a anunțat că nu acceptă oferta făcută de Galatasaray pentru Florinel Coman (22 de ani), deoarece este nemulțumit de suma de transfer înaintată de formația turcă.

Pe lângă Florinel Coman, Galatasaray l-ar dori și pe Răzvan Marin, jucătorul lui Ajax.

Transferul lui Florinel Coman la Galatasaray a picat

Latifundiarul din Pipera este sigur că Florinel Coman va pleca de la echipă, însă nu înainte de finalul play-off-ului.

„Eu știu că îl vând, dar nu știu prețul. Prețul lui Florinel o să se știe după play-off. Îl vând sigur, dar după play-off știu prețul lui. Nici Man, nici… nu știu prețul lor. Vând orice jucător, dar nu cunosc prețul la ora asta. Galata, bye bye, e potrivită echipa care dă banii”, a declarat Gigi Becali, pentru PRO X.

Gigi Becali a lămurit situația în privința revenirii lui Florin Niță

Gigi Becali susține că Florin Niță (32 de ani) se poate întoarce la FCSB doar liber de contract. Înțelegerea lui Niță cu Slavia Praga urmează să expire în vara anului viitor.

„Îl vreau doar dacă îl dau gratis!”, a spus Gigi Becali, referitor la posibilul transfer al lui Florin Niță.

FCSB a pierdut amicalul cu FC Voluntari

FCSB a pierdut cu FC Voluntari, scor 0-2, prima partidă amicală din România de după izbucnirea pandemiei de coronavirus. Ilfovenii s-au mișcat mai bine pe terenul din Berceni și s-au impus lejer. La finalul meciului a apărut și Direcția de Sănătate Publică (DSP).

Partida a fost condusă de o brigadă de arbitri neobișnuită! Alexandru Tudor, mâna dreaptă a lui Gigi Becali, a fost la centru, în timp ce Mihai Pintilii, secundul lui Bogdan Vintilă, a fost la tușă. La cealaltă tușă a fost un om din staff-ul ilfovenilor.

Meciul s-a disputat pe parcursul a două reprize de câte 60 de minute și a început cu o ocazie mare din partea lui Florinel Coman, care însă a trimis în bară. Imediat a ieșit la rampă Alexandru Tudorie, dar a șutat peste poartă din 6 metri.

Publicat: 03 06. 2020, 22:33
Actualizat: 03 06. 2020, 23:28