Toni Petrea, ultimele vești despre starea lui Florin Tănase: „N-am vrut să riscăm nimic!” Când revine pe teren mijlocașul

Florin Lucian Tanase in meciul de fotbal dintre FCSB si UTA Arad, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 5 decembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 16 poze

Florin Tănase i-a dat emoții lui Toni Petrea. Căpitanul FCSB, abia revenit după accidentare, a rezistat doar jumătate de oră pe teren. Antrenorul crede că este vorba doar de ceva ușor și că nu se pune probleme unei absențe îndelungate.

FCSB face spectacol pe finalul de an. Cu Dennis Man, Florin Tănase și Florinel Coman reveniți pe teren, roș-albaștrii au trecut la scor, 3-0, de campioana deplasărilor.

Florin Tănase a revenit pe teren după accidentarea suferită în deplasarea de la Mediaș, dar nu a rezistat decât 30 de minute pe teren.

Toni Petrea, ultimele vești despre starea lui Florin Tănase! Când revine pe teren mijlocașul

„Tănase a simțit ceva în prima repriză, e ok, n-am vrut să riscăm nimic, vreo recidivă. Duminica viitoare va fi în teren”, a declarat Toni Petrea la finalul meciului.

Florin Tănase a fost înlocuit în minutul 31 cu Alex Buziuc, dar acesta a fost schimbat, la rândul lui, după alte 30 de minute.

Florinel Coman, aproape de lacrimi după revenire senzațională pentru FCSB!

Florinel Coman a revenit pe teren după aproape trei luni de la accidentarea din meciul cu Backa Topola. Mijlocașul a fost cotropit de emoții la interviul declarația de după meci.

„Un meci greu, o echipă arțăgoasă! Eu sunt bucuros că am câștigat, că am marcat trei goluri. M-am gândit mereu să înscriu, mă bucur că am făcut-o acum. Important e că mă simt foarte bine.

Pot spune că sunt sută la sută, m-am simțit foarte bine și la antenamente. A fost o perioadă foarte grea, dar mă bucur că am trecut peste acest lucru, sunt fericit că toți au fost alături de mine.

Nu mi s-a mai întâmplat niciodată să stau atât de mult, la început mi-a fost foarte greu.

Tănase și Man sunt foarte valoroși și e normal să aibă aceste statistici. Mă bucur foarte mult pentru ei!

Mergem la CFR să luăm cele trei puncte. Suntem setați să luam cele trei puncte. Ca grup, ca unitate, cred că este cel mai bun moment de când sunt aici. Cred că anul acesta vom câștiga.

Acest gol vreau să îl dedic bunicului meu, care a decedat”, a declarat Florinel Coman, care a plecat emoționat din fața microfonului.

ECHIPELE DE START:

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, I. Cristea, Miron, Panțîru – Oc. Popescu, G. Simion, D. Olaru – D. Man, Fl. Tănase, Moruțan
Rezerve: Straton – Briceag, Fl. Coman, Vînă, Buziuc, Ov. Popescu, Perianu, Oaidă, Șut
Antrenor: Toni Petrea

UTA: Fl. Iacob – Tomozei, Benga, Erico Da Silva, Roumpoulakou – Miculescu, N. Roșu, Al. Albu, D. Rusu – Vl. Morar, I. Hora
Rezerve: D. Balauru – Fl. Ilie, Bustea, Oc. Ursu, Melinte, Isac, Tescan, Buhăcianu, C. Rus
Antrenor: Laszlo Balint

Publicat: 06 12. 2020, 00:38
Actualizat: 06 12. 2020, 00:50