Toni Petrea o amenință pe CFR Cluj, după victoria obținută de FCSB în ultima secundă: „Se poate întâmpla orice!” Cum vede lupta la titlu

Toni Petrea mai speră la titlu! Tehnicianul este optimist după ce FCSB a bătut-o pe FC Voluntari, scor 1-0.

Antrenorul roș-albaștrilor a remarcat că echipa a luptat până la final pe Arena Națională și crede că succesul de duminică poate fi unul de moral pentru FCSB.

Echipa patronată de Gigi Becali începe play-off-ul la o distanță de șapte puncte de CFR Cluj.

Toni Petrea ar fi vrut și spectacol în victoria obținută de FCSB cu Voluntari: „Mi-aș fi dorit mai multe goluri!”

Toni Petrea ar fi vrut o victoria mai clară cu FC Voluntari și știe de ce FCSB a fost la un pas să piardă două puncte mari.

„Am făcut un joc bun, am avut 21 de șuturi, o sumedenie de ocazii, dar n-am fost inspirați să marcăm mai devreme. E bine că nu cedăm, jucăm fotbal și iată că evoluția bună a lui Tavi Popescu s-a încheiat și cu un gol frumos. Le spun și jucătorilor să creadă până la finalul partidei.

În prima repriză, am avut câteva posibiltăți de a șuta și chiar am specificat să tragem, dacă avem culoar. Un șut bun, deviat, se poate transforma în gol. Este o victorie de moral! Mi-aș fi dorit însă mai multe goluri, dar poate că victoria asta dă moral pentru viitor. Jocul a fost ok și în prima repriză, au fost doar câteva nesincronizări. Am împins adversara către careul propriu”, a afirmat tehnicianul roș-albaștrilor.

E o diferență mare, sunt 7 puncte. E un play-off, sunt zece meciuri, partide bune și se poate întâmpla orice. Poate să vină și Craiova din urmă, să pună probleme. E greu să ne ținem lângă ei, din moment ce câștigă meci de meci. De asta s-a ajuns la diferența asta de puncte, dar poate că în play-off va fi altfel” – Toni Petrea, despre lupta la titlu cu CFR Cluj

Publicat: 06 03. 2022, 23:04
Actualizat: 07 03. 2022, 00:54