Victorie importantă pentru naționala U21! Bosnia – România 1-3, în preliminariile pentru CE 2019. Florinel Coman, gol frumos din lovitură liberă. VIDEO

Echipa națională sub 21 de ani a României a câștigat, vineri, scor 3-1, meciul jucat în deplasare cu Zenica, împotriva Bosniei, în etapa a doua din Grupa 8 de calificare la Campionatul European din Italia și San Marino.

George Pușcaș, în minutul 32, Florinel Coman, în minutul 55, și Dennis Man, în minutul 90+6, au înscris golurile naționalei pregătite de Daniel Isăilă, în timp ce Dragoș Nedelcu și-a introdus mingea în proprie poartă, în minutul 24.

În urma acestui rezultat, România este lider în Grupa 8, cu maxim de puncte după două etape, urmată de Elveția și Bosnia, ambele cu câte trei. Clasamentul Grupei 8: 1. România – 6 puncte, 2. Elveția – 3 p, 3. Bosnia – 3 p, 4. Portugalia – 0 p, 5. Țara Galilor – 0 p, 6. Liechtenstein – 0 p.

Echipa trimisă în teren de către selecționerul Daniel Isăilă: I. Radu – A. Radu, Pașcanu, Nedelcearu, Manea – Dulca, Nedelcu – Cicâldău, Hagi, Costache – Pușcaș. Pe parcursul meciului au mai intrat pe gazon Florin Coman (41′), Dennis Man (65′) și Florin Ștefan (71′).

Pe 5 septembrie, la Ovidiu, de la ora 19:00, pe stadionul Central din Complexul Academiei Gheorghe Hagi, „tricolorii” U21 vor disputa meciul cu reprezentativa Elveției.

Publicat: 01 09. 2017, 20:00
Actualizat: 01 09. 2017, 20:01