Under-16: România – Bulgaria, scor 2-1, la turneul de dezvoltare UEFA

Echipa națională under-16 a României a învins, vineri, cu scorul de 2-1, selecționata similară a Bulgariei, în al doilea meci de la turneul de dezvoltare UEFA, care se desfășoară în apropiere de Belgrad, informează site-ul oficial al FRF.

După ce adversarii au deschis scorul în minutul 12, juniorii români au întors rezultatul cu două goluri în ultimele minute, reușite de Grecu, minutul 76, și de Coman, minutul 78.

Selecționerul Florin Răducioiu a folosit următoarea echipă: Durbozoancă – Căpușă (Motreanu ’70), Gisa, V. Ghiță, Kilyen – I. Tănase, M. Rareș (Oaidă ’41), Ianis Hagi (Velcotă ’60) – A. Ciobanu, Fl. Coman, I. Grecu.

Duminică, de la ora 13:00, selecționata U16 joacă ultimul meci de la acest turneu în fața țării gazdă, Serbia.

În primul meci, România a învins, joi, cu scorul de 4-2, reprezentativa Cehiei.