România under-16 – Franța under-16, scor 4-2, într-un meci amical

Echipa națională under-16 a României a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (1-1), reprezentativa similară a Franței, într-un meci amical disputat la Centru de Fotbal Buftea, informează site-ul oficial al FRF.

Golurile „tricolorilor” au fost marcate de Robert Vâlceanu ‘7, Cristian Manea ’58, Alin Manea ’60 și Bogdan Vâlceanu ’80+1, în timp ce pentru francezi au înscris Harold Moukoudi ’28 din penalti și Dilhan Sagun ’65. Partida s-a disputat pe durata a două reprize de câte 40 de minute.

Antrenorul principal Adrian Bumbescu a folosit următorii jucători: Arpad Tordai – Victor Rogoza, Cristian Manea, Ionuț Cioplanta (Emanuel Vasi ’22), Florentin Pham (Alexandru Tănase ’41) – Dragoș Nedelcu, Ronaldo Deaconu (Robert Petre ’68) – Alin Manea (Patrick Petre ’68), Robert Vâlceanu, Horia Bigiu (Andrei Târcoveanu ’41) – Alexandru Stoica (Bogdan Vâlceanu ’68).

Meciul revanșă se va disputa joi, de la ora 11.00, tot la Centrul de Fotbal Buftea.