George Pușcaș înscrie din nou pentru Benevento. Marius Marin, convocat în lotul primei echipe la meciul Sampdoria – Sassuolo

Puștii români se remarcă din nou în Italia. Sâmbătă, atacantul George Pușcaș (20 de ani) a marcat unul dintre cele patru goluri ale echipei sale, Benevento (Serie B), în partida câștigată pe teren propriu cu Brescia. Pușki a intrat în minutul 74 și a punctat în minutul 89, pentru 3-0. Acesta a fost cel de-al doilea gol al său în tricoul lui Benevento. Grație succesului cu 4-0, Benevento a urcat pe locul 4 în clasament (27 puncte), la numai trei puncte de liderul Verona.

Tot în Italia, dar în Serie A, mijlocașul Marius Marin a fost convocat în lotul lui Sassuolo în deplasarea de la Sampdoria. Simpla sa prezență pe lista de 23 este deja o performanță pentru puștiul de 18 ani.

Publicat: 20 11. 2016, 10:04
Actualizat: 20 11. 2016, 10:15