FC Viitorul – UTA Bătrâna Doamnă, finala Cupei României Under 19! Puștii lui Hagi au eliminat-o pe Dinamo, în timp ce arădenii au trecut de CFR Cluj

FC Viitorul s-a calificat, miercuri, în finala Cupei României Under 19, după ce a învins cu scorul general de 3-1 (2-1 în tur, 1-0 în retur) echipa Dinamo, în semifinalele competiției, informează site-ul grupării lui Gheorghe Hagi.

Partida retur s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu succesul constănțenilor, scor 1-0. Diferența a fost făcută de golul marcat de Andrei Ciobanu, din minutul 17, după un șut puternic de la aproximativ 25 de metri. Manșa tur a avut loc în urmă cu o săptămână și s-a încheiat cu victoria Viitorului, scor 2-1.

Meciul din ultimul act al Cupei României U19 este programat pe 27 mai, în deschiderea finalei la seniori, și se va disputa între FC Viitorul și UTA Bătrâna Doamnă.

Formația din Arad a trecut cu 2-0 la general de CFR Cluj. A doua semifinală s-a încheiat tot cu 1-0, la fel ca prima. Unicul gol al partidei a fost reușit de Gabriel Pop, care a înscris din lovitură liberă, în minutul 57.

Publicat: 05 04. 2017, 17:13
Actualizat: 05 04. 2017, 17:14