Eșec usturător pentru România U21 în fața Rusiei. Ianis Hagi a dat o pasă de gol. Ce jucători a folosit Daniel Isăilă

România U21 a pierdut la scor amicalul cu Rusia U21, scor 1-5, în primul meci din stagiul de pregătire din Spania. La meci a asistat și Gică Hagi. Fiul său a reușit o pasă de gol, dar a fost schimbat în minutul 75.

Daniel Isăilă încearcă să construiască o nouă generație al naționala de tineret, astfel că a chemat în premieră mai mulți jucători, pentru a-i testa în cantonamentul din Spania. Însă jocul a avut de suferit, mai ales din cauza omogenității. Un lucru firesc, mai ales că mulți dintre jucătorii folosiți n-au mai evoluat împreună până acum.

Rușii au deschis destul de repede scorul, în minutul 19, după o acțiunea pe flancul nostru drept. În minutul 49, Virgil Ghiță a egalat, după o centrare plecată din gheata lui Ianis Hagi. Echilibrul a ținut până în minutul 68, când rușii au făcut 2-1 cu un șut pe jos, la colțul lung. Peste numai un minut, adversarii noștri au mai marcat o dată, în minutul 80 au făcut 4-1, iar în minutul 86 au făcut 5-1.