Thomas Muller a declanșat nebunia la Lisabona! Barcelona, făcută knock-out de combinația de vis cu Lewandowski | VIDEO

Thomas Muller a spart rapid gheața la Lisabona, în sfertul de finală cu Barcelona. Atacantul de 30 de ani a deschis scorul după doar 4 minute, în urma unei combinații cu Lewandowski, care a făcut șah-mat apărarea condusă de Gerard Pique.

Barcelona și Bayern Munchen joacă al treilea sfert de finală din Liga Campionilor. Câștigătoarea va întâlni în careul de ași pe Manchester City sau Lyon.

Thomas Muller a primit o minge la marginea careului mare, i-a pasat în interiorul suprafeței de pedeapsă lui Lewandowski, care a redublat, iar șutul l-a învins pe Ter Stegen. (Min4 – VIDEO AICI)

Golul rapid reușit de Thomas Muller a readus în memoria fanilor dubla de vis din 2013. Atunci, Muller a marcat și în turul, și în returul cu Barcelona, iar bavarezii au umilit-o pe marea rivală din Europa cu un 7-0 istoric.

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba – Sergi Roberto, Busquets, De Jong – Vidal – Messi, Suarez.

Bayern: Neuer – Kimmich, Boateng, Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Gnabry, Muller, Perisic – Lewandowski.​

Publicat: 14 08. 2020, 22:18
Actualizat: 14 08. 2020, 22:27