Nebunie la Voluntari. Fanii Rapidului au luat foc după eliminarea lui Ionuț Voicu, iar jandarmii și-au făcut apariția la marginea terenului | VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 9 poze

E tensiune mare la Voluntari, la primul meci al Rapidului pe arena „Anghel Iordănescu”.  Ionuț Voicu a primit direct cartonașul roșu, în ultimele secunde ale primei reprize, iar decizia arbitrului i-a înfuriat pe fanii rapidiști.

Au început să arunce în teren cu obiecte, iar câțiva dintre ei au intrat pe teren. Jandarmii și-au făcut imediat apariția pe teren.

Partida a fost întreruptă câteva minute pentru că au existat probleme și între jucători, care au fost la un pas de bătaie. Daniel Pancu a încercat să liniștească spiritele.

La pauză, Rapid- Turris Oltul a fost 0-0. În primele 45 de minute fanii giuleșteni au creat o atmosferă de Champions League. Au cântat și au aprins torțe, iar spectacolul lor i-a impresionat pe locuitorii din Voluntari.

Rapid- Turris Oltul este ultima partidă a etapei a 22-a a Ligii 2. Echipa lui Daniel Pancu va urca pe locul doi, direct promovabil, dacă reușește să câștige acest duel.

Captură: Telekom Sport

Publicat: 25 02. 2020, 20:11
Actualizat: 25 02. 2020, 20:38