Suporterii Universității Craiova, mesaj dur la Târgu Jiu: „Cupa României, doar o palidă consolare” | FOTO

Suporterii Craiovei in meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si CFR Cluj, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, disputat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, duminica 23 februarie 2019. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Universitatea Craiova este la un pas să câștige iar Cupa României după ce a eliminat-o pe Viitorul Pandurii, dar suporterii olteni tot nu sunt mulțumiți! Fanii și-ar fi dorit câștigarea campionatului și au afișat un mesaj sugestiv la Târgu Jiu, acolo unde echipa lor favorită a remizat, scor 2-2.

Miercuri seara, în meciul retur din semifinalele Cupei României, fanii le-au transmis un mesaj dur jucătorilor care sunt în pericol să piardă chiar și locul al treilea în Liga 1, după ce Universitatea a suferit trei eșecuri consecutive.

Duelul dintre Viitorul Târgu Jiu și Universitatea Craiova a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Suporterii Universității Craiova, mesaj dur pentru jucători: „Un vis prea mare”

Deși partida de la Târgu Jiu s-a disputat fără spectatori, suporterii Universității au reușit să introducă pe cocheta arenă din Târgu Jiu un banner dedicat jucătorilor din Bănie.

„Cupa României, doar o simplă consolare. Campionatul s-a dovedit iar un vis prea mare”, a fost mesajul postat (foto) de fanii Universității Craiova, la Târgu Jiu, acolo unde echipa lui Ouzounidis n-a fost în stare să bată o echipă modestă din Liga 2.

Sursa foto: Digi Sport

Finala Cupei României se va juca pe 22 mai, la Ploiești, unde vor putea asista 7.500 de spectatori. Cel mai probabil, o mare parte dintre aceștia vor fi suporterii Universității Craiova, având în vedere că Dinamo a ratat calificarea în ultimul act, după dubla manșă cu Astra Giurgiu.

„Am făcut greșeli, suntem în această poziție din cauza greșelilor noastre. Așa am înțeles anumite lucruri care trebuie îmbunătățite. Cu CFR și FCSB vom juca pentru noi, nu pentru alte echipe”, a spus Marinos Ouzounidis, după ce Universitatea a obținut o calificare fără emoții în finala Cupei României.

Publicat: 12 05. 2021, 23:09
Actualizat: 12 05. 2021, 23:10