Vali Crețu, autocritic după ce a văzut cartonașul roșu în FCSB – FC U Craiova 2-1: „Îmi pare rău și-mi cer scuze!” | VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 6 poze

După ce a fost eliminat în FCSB – FC U Craiova, scor 2-1, Vali Crețu nu s-a ascuns și a ținut să își recunoască greșeala.

FCSB, vicecampioana României, a câștigat cu greu contra celor de la FC U Craiova, scor 2-1, în cea de-a 16-a etapă din Superliga. După partida de la București, Vali Crețu, jucătorul care a fost eliminat în minutul 57, și-a cerut scuze față de fani pentru cartonașul roșu și pentru că și-a lăsat echipa în inferioritate numerică.

„Bine că a ieșit bine, asta e cel mai important. Eu simt că am început cu dreptul returul, i-am simțit bine pe băieți. Spiritul ne-a lipsit în a doua repriză în multe meciuri și am fost egalați. Astăzi, băieții au luptat. Trebuie să crezi și să lupți până la final. Cred că va fi sezonul nostru.

Cum să nu fiu dezamăgit (n.r.- că a luat cartonaș roșu)? Îmi pare rău și-mi cer scuze. Nu (n.r.- dacă va fi afectat de ce s-a întâmplat), sunt bărbat, o să am 35 de ani în curând, sunt puternic. Așa e fotbalul, se poate întâmpla oricui.

Important e că am câștigat, îi felicit pe băieți. Trebuie să ne uităm mai mult la noi, nu contează cum sunt ei. Sper să dăm multe goluri și să câștigăm”, a spus Crețu.

Cum au arătat echipele de start

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Djokovic, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Radaslavescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Dawa, Haruț, Miculescu, Gogescu, M. Toma, Ov. Popescu, Cr. Ganea, D. Rotariu
Antrenor: Elias Charalambous

FC U Craiova: Gurău – R. Negru, Compagnucci, Lacroix, Mascarenhas – Dr. Albu, Van Durmen – Sidibe, A. Chițu, Bahassa – V. Blănuță
Rezerve: R. Popa – D. Henriques, V. Pop, V. Achim, Baeten, Blidar, Asamoah, M. Ilie, Ibrahim
Antrenor: Giovanni Costantino

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galaţi) / Asistenți: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe) și Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)
Arbitru VAR: Iulian Călin (Ştefăneşti) / Arbitru AVAR: Romică Bîrdeş (Piteşti)

Publicat: 13 11. 2023, 00:12
Actualizat: 13 11. 2023, 00:44