Un multimilionar român a venit la amicalul cu Dinamo: „Ce miliardar o fi?!” Golul venit în ultimele minute a decis meciul „câinilor” din Slovenia

Dinamo a pierdut pe final duelul cu maghiarii de la Zalaegerszeg, scor 0-1, într-un meci urmărit și de multimilionarul român Cătălin Mișu.

Un multimilionar român, apariție-surpriză la amicalul lui Dinamo

Dinamo se pregătește în continuare de Superliga, iar în Slovenia a pierdut pe final partida cu formația Zalaegerszeg, scor 0-1. Victoria maghiarilor a venit după un gol marcat în minutul 86: șutul din interiorul careului trimis de Daniel Milovanovikj nu i-a dat nicio șansă lui Golubovic, noul portar al lui Dinamo.

La meci a asistat și un om de afaceri din România, care are o relație specială cu unul dintre secunzii lui Ovidiu Burcă.

Bun prieten cu Iulian Mihăescu, Cătălin Mișu s-a întreținut cu Andrei Nicolescu, după cum scrie GSP.

„Ce miliardar o fi?!” Aceasta a fost reacția jucătorilor din „Ștefan cel Mare”, într-o perioadă în care se așteaptă investitori în curtea lui Dinamo.

Suporter al Rapidului, Mișu a venit să urmărească meciul lui Dinamo la bolidul unui Mercedes Maybach S580.

Cum a arătat Dinamo în amicalul cu Zalaegerszeg

Echipa de start a lui Dinamo: Golubovic – De Moura, Giafer, Patriche, R. Grigore, Amzăr – Larrucea, Iglesias, A. Irimia – Bani, Ghezali

Cum a arătat Dinamo în startul reprizei a doua: Golubovic – Moura, Giafer, Bena, R. Grigore, Amzăr – Larrucea, N. Roșu, A. Irimia – Bani, Ghezali.

Lotul lui Dinamo în cantonamentul din Slovenia

• Portari: Denis Oncescu, Filip Dujmovic, Adnan Golubovic
  • Fundași: Quentin Bena, Gabriel Moura, Alin Buleică, David Irimia, Geani Crețu, Răzvan Patriche, Deniz Giafer, Ricardo Grigore, Costin Amzăr
  • Mijlocași: Iulian Roșu, Dani Iglesias, Gorka Larrucea, Andrei Florescu, Ionuț Borcea, Cristian Ionescu, Alex Irimia, Nelut Roșu, Ahmed Bani, Antonio Bordușanu
  • Atacanți: Cătălin Țîră, Alexandru Pop, Lamine Ghezali, Hakim Abdallah, Gonçalo Gregorio.

Mie îmi place să văd partea plină a paharului. Am toată încrederea că vom produce niște surprize. Știm că echipele angrenate în preliminarii prioritizează aceste competiții. Am încredere că vom arăta bine indiferent de adversari” – Vlad Iacob

Publicat: 02 07. 2023, 20:53
Actualizat: 03 07. 2023, 00:50