Umilit de Rapid în prima repriză, Gigi Becali a făcut din nou schimbări la pauză! Cine au fost „sacrificații” de la FCSB care l-au dezamăgit pe patron

Gigi Becali a făcut două schimbări în echipa celor de la FCSB, la pauza meciului cu Rapid, când giuleștenii conduceau cu 2-0 pe tabela de marcaj.

Giuleștenii au avut o primă repriză de vis pe Arena Națională, pe care au încheiat-o cu două goluri marcate și niciunul primit.

Meciul părea să curgă în favoarea formației de lângă Podul Grant, astfel că Gigi Becali a umblat la componența echipei din teren. Patronul vicecampioanei României a operat două modificări în echipa antrenată de Elias Charalambous, după primele 45 de minute de joc.

Rapid a intrat cu 2-0 la cabine în meciul cu FCSB, astfel că Gigi Becali a luat atitudine și a făcut două schimbări în primul „11” trimis în teren în meciul de pe Arena Națională.

Ovidiu Popescu, fotbalistul care în primele 45 de minute a văzut cartonașul galben după o dispută cu Cristi Săpunaru, nu a mai revenit pe gazon, locul său fiind luat de Octavian Popescu.

De asemenea, italianul Andrea Compagno a fost „sacrificat” de omul de afaceri care controlează totul la FCSB, în locul său fiind introdus pe teren ultimul jucător transferat, Dorin Rotariu.

Echipele de start la meciul FCSB – Rapid

FCSB: Târnovanu – Al. Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, A. Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Oct. Popescu,Miculescu, Lixandru, Cr. Ganea, D. Rotariu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Rapid: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, Iacob, Borza – Oaidă, Al. Albu, Papeau – Funsho, B. Valle, Al. Ioniță II
Rezerve: Drăghia – Dr. Grigore, I. Cristea, Onea, Kait, Cîrjan, Pănoiu, El Sawy, Al. Stan
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Arena Națională, București
Arbitru: Sebastian Colțescu / Asistenți: Sebastian Gheorghe și Daniel Mitruți
Arbitru VAR: Ovidiu Hațegan / Arbitru AVAR: Stelian Slabu