„Te-a certat Săpunaru pentru faza aceea?” S-a aflat ce au discutat Alibec și Săpunaru la pauza meciului, după gafa fundașului rapidist care a dus la golul de 4-0 al Farului!

Denis Alibec a dezvăluit ce a discutat cu Cristi Săpunaru la pauza meciului dintre Farul și Rapid, după ce atacantul a profitat de gafa stoperului giuleștean pentru a marca golul de 4-0 în finalul primei reprize.

Denis Alibec a dezvăluit ce a discutat cu Cristi Săpunaru la pauza meciului dintre Farul și Rapid

Atacantul dobrogenilor a precizat că nu a fost „certat” de fostul său coleg de la Astra Giurgiu pentru momentul respectiv și a dezvăluit că au stabilit să facă schimb de tricouri.

„Am început foarte bine și cred că de aceea am reușit să câștigăm, i-am luat prin surprindere la primul gol și am început să tot marcăm. Toată săptămâna nu m-am gândit că voi marca, am jucat dezinvolt, ca înainte, mă gândeam că trebuie să-mi iasă jocul.

Era presiune, Rapid era o echipă bună, venea după două victorii, dar noi am făcut un meci foarte bun. Dacă marchezi în minutul 2 ca atacant, îți dă un impuls foarte mare. Mă interesează să luăm campionatul, suntem favoriți și suntem la mâna noastră. Da, poate fi cel mai bun sezon al meu. (n.r – Ai vorbit cu Săpunaru la pauză?) Da, am vorbit cu el. Am stabilit să facem schimb de tricouri la finalul meciului

(n.r. – Nu te-a certat pentru faza de la golul 4) Nu. Cristi e un jucător mare, e normal să greșească și el, nu e robot. Să sperăm, am spus că dau totul pe teren. Am făcut un meci mare astăzi și dacă vom începe așa toate meciurile nu ne poate sta nimeni în față”, a spus Denis Alibec, după Farul – Rapid 7-2.

Echipele de la Farul – Rapid 7-2

Farul: Aioani – D. Kiki, Larie, Artean, Borza – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Alibec, L. Munteanu, Mazilu
Rezerve: Buzbuchi, Sîrbu, K. Boli, Casap, K. Doukoure, Mateus Barbosa, Sali, N. Popescu, V. Morar
Absenți: Marins, M. Popescu (accidentați)
Antrenor: Gheorghe Hagi

Rapid: H. Moldovan – R. Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, J. Morais – Kait, Al. Albu, Al. Ioniță II – Sefer, Dugandzic, Funsho Bamgboye
Rezerve: Drăghia, P. Iacob, Fl. Ștefan, Emmers, Papeau, Pănoiu, Ongenda, Costache, Luckassen
Antrenor: Adrian Mutu

Stadion: „Gheorghe Hagi” (Ovidiu)

Arbitru: Cătălin Popa; A1: George Neacșu; A2: Mihai Marica; Arbitru VAR: Sebastian Colțescu; Arbitru AVAR: Daniel Mitruți

Publicat: 07 05. 2023, 00:16