Și-a semnat Deian Sorescu definitiv „sentința” la FCSB? Ratare uluitoare în prima repriză a meciului cu Sepsi! | VIDEO

Aflat sub atentă monitorizare din partea lui Gigi Becali, în vederea unui transfer definitiv de la Rakow Czestochowa, de unde este doar împrumutat în prezent, Deian Sorescu a ratat o ocazie uriașă de gol în prima repriză a meciului FCSB – Sepsi Sf. Gheorghe, din etapa a 7-a a play-off-ului Superligii, ratare care ar putea cântări decisiv în decizia pe care o va lua patronul echipei roș-albastre după finalul acestui sezon, mai ales dacă vicecampioana României va rata din nou titlul de campioană.

Concret, în minutul 33, Ispas de la Sepsi a încercat să trimită o minge către propriul portar, dar a lovit prea încet și l-a lăsat pe Sorescu singur cu Niczuly. Fotbalistul FCSB-ului a încercat să îl dribleze pe acesta, și a și reușit în mare măsură, doar că ulterior, incomodat și de portarul lui Sepsi, a alunecat și a căzut.

Chiar dacă s-a ridicat destul de rapid, Sorescu a pierdut un tempo important, iar fundașii lui Sepsi au avut timp să se replieze. Ulterior, întrucât a fost blocat și nu a mai avut un unghi favorabil pentru a șuta spre poartă, Deian Sorescu i-a pasat lui David Miculescu. Acesta a șutat cu piciorul stâng, fără preluare, din circa 14 metri, dar Niczuly a avut un reflex excelent și a reușit să respingă. (AICI VIDEO CU FAZA)

Ulterior, în prelungirile primei reprize, Deian Sorescu a spălat puțin impresia acelui moment și a obținut o lovitură de la 11 metri, tot după ce l-a driblat pe Niczuly, de data aceasta fiind clar agățat de acesta.

Din păcate pentru FCSB, Risto Radunovic a ratat de la „punctul cu var”, fiind blocat de același Niczuly. Toate aceste evenimente s-au produs la scorul de 1-0 pentru FCSB, după ce David Miculescu reușise să marcheze cu o lovitură superbă de cap în minutul 28.

Publicat: 08 05. 2023, 22:04
Actualizat: 08 05. 2023, 22:04