Seară de coșmar pentru Digi Sport, la Rapid – Farul! Ipostaza în care au fost puși comentatorii și ce s-a întâmplat cu transmisia în repriza a doua din Giulești

Cameraman DigiSport la meciul de handbal feminin dintre HC Zalau si ASC Corona 2010 Brasov, din cadrul etapei a XVII-a a Ligii Nationale, disputat in Sala Sporturilor din Zalau, luni 13 februarie 2017. © FOTO: Mircea Rosca / www.SportPictures.ro

Comentatorii Digi Sport au anunțat, înaintea fluierului de start de la Rapid – Farul, că nu pot urmări reluările din meci deoarece nu le funcționează monitorul.

Rapid și Farul Constanța au încheiat la egalitate meciul din etapa a 15-a din Superliga, 1-1. Primele două clasate au făcut spectacol pe stadionul din Giulești, unde jucătorii s-au întrecut în driblinguri senzaționale, dar și în ratări monumentale. În cele din urmă, ultimul fluier al lui Istvan Kovacs le-a lăsat pe echipe cu câte un punct.

Digi Sport a avut și alte probleme tehnice în afara celor legate de monitorul comentatorilor, transmisia fiind întreruptă în repriza a doua timp de momente bune.

Seară neagră pentru Digi Sport, la Rapid – Farul! Ipostaza în care au fost puși comentatorii și ce s-a întâmplat cu transmisia în repriza a doua din Giulești

Meciul dintre primele două clasate din Superliga, Rapid și Farul, s-a încheiat la egalitate, 1-1. Denis Alibec a reușit să deschidă scorul lângă Podul Grant la 20 de minute după startul partidei, când a fructificat în stil de mare atacant pasa genială a lui Grameni.

Egalarea pentru giuleșteni a venit chiar de la căpitanul Cristi Săpunaru, care a trimis cu capul la vinclu o minge centrată de Alexandru Ioniță din lovitură liberă.

Pe cât de spectaculos a fost jocul pentru spectatori, pe atât de greu a fost pentru Digi Sport. Comentatorii nu au avut acces la monitor pentru a putea vedea reluările TV, iar transmisia a picat în repriza a doua, când telespectatorii au fost privați, preț de momente bune, de imaginile din Giulești.

Echipele de start de la Rapid – Farul Constanța

RAPID: Moldovan – Onea, Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais – Kait, Al. Albu, Emmers – Sefer, Luckassen, Al. Ioniță II
REZERVE: Drăghia – Dussaut, Ignat, P. Iacob, Fl. Ștefan, A. Ciobanu, Crivac, Pănoiu, Vojtus
ANTRENOR: Adrian Mutu

FARUL: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, Băluță, Grameni – Alibec, L. Munteanu, Pitu
REZERVE: Buzbuchi – Mboko, B. Lazăr, Corinus, Casap, Doukoure, Torje, Moldoveanu, Andronache
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Stadion: Rapid Giuleşti (Bucureşti)
Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui), A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa) / Arbitru VAR: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti), Arbitru AVAR: Marinescu Vasile (Bucureşti)

Publicat: 21 10. 2022, 23:50