Se retrage Gigi Becali din fotbal? Anunțul momentului despre patronul FCSB: „Va investi din nou”

Se retrage Gigi Becali din fotbal? Anunțul momentului despre patronul FCSB

Ciprian Marica afirmă că nu îl crede pe Gigi Becali atunci când spune că va ieși din fotbal din cauza lipsei de performanță a echipei sale, în urma meciului FCSB – U Cluj, scor 1-1.

Marica afirmă că Gigi Becali nu vrea, de fapt, să se retragă de la FCSB, aceste afirmații fiind de fapt spuse la supărare în urma rezultatului meciului de duminică seara.

FCSB a remizat, surprinzător, pe teren propriu, la sfârșitul săptămânii trecute, cu U Cluj. Formația ardeleană a deschis scorul la sfârșitul primei reprize, după ce fiecare echipă a avut câte un gol anulat.

FCSB a egalat în urma unui gol marcat de Florin Tănase, la începutul reprizei secunde, din penalty.

„Trebuie să și poți, nu știu dacă poți să lichidezi atât. Cred că a fost o declarație la cald. Dacă va avea succes în Conference League se va întoarce și va investi din nou. Îi place rolul pe care îl are la FCSB, nu-l văd să iasă prea curând”, a spus Ciprian Marica la Pro Arena.

„Mâine, dacă vine cineva, aş lichida… l-aş da şi pe Olaru. Păi nu ai văzut cu Neluţu (n.r. Neluţu Varga, patronul de la CFR Cluj)? De ce să mă duc la spital? Şi eu idiot, îi dau unui jucător 15.000 salariu. Eu caut să lichidez, nu mai caut atacant. Cum să mai caut atacant? Îl vând pe Olaru, îl dau şi pe Tănase să scap de 30.000… după jucăm şi noi la locul 6 sau 5.

Nu mai am ce face, nu mai am! Sunt de 21 de ani şi am ajuns la concluzia că nu am ce face, nu am ce face cu jucători de ăştia – Gigi Becali la Digi Sport 1, după meciul FCSB – U Cluj.

Publicat: 18 07. 2022, 11:01