Scandal uriaș pe teren: Billel Omrani, lovit în cap după finalul meciului! Cine a aruncat petarda care a declanșat nebunia la Ploiești?

După fluierul final al meciului Petrolul – FCSB (0-2), disputat duminică seara, când jucătorii ambelor echipe s-au dus către propriile galerii, s-a produs un incident.

Francezul Billel Omrani a fost lovit de o petardă care a zburat în direcția fotbalistului francez.

Atacantul adus la FCSB în urmă cu o lună a căzut imediat la pământ, unde a rămas momente bune, până când au venit cei din staff-ul medical.

Nu se știe de unde a fost aruncată petarda pentru că acolo unde se afla Omrani era sectorul rezervat fanilor oaspeți.

Francezul, care a fost golgeter la CFR Cluj înainte de a ajunge la FCSB, a pasat la golul lui Dawa în prelungirile primei reprize.

FCSB a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 2-0 (1-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii de fotbal.

Vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Joyskim Dawa (45+2), din centrarea lui Billel Omrani, şi de Florinel Coman (47), din centrarea lui Andrei Cordea.

Roș-albaștrii au avut şi două bare, prin Darius Olaru (4) şi Andrei Cordea (27).

Ce a spus Nicolae Dică?

FCSB reuşeşte în premieră două victorii consecutive în Superligă. Aceasta a fost prima victorie în deplasare a roş-albaştrilor în acest campionat, precum şi primul meci în care nu au încasat gol.

”Am început bine, am marcat, nu am dat adversarului şansa să aibă ocazie de a marca. Am făcut însă pasul înapoi pe final şi nu trebuia să facem asta. Meciul din Danemarca a trecut, suntem acum la a doua victorie consecutivă în campionat, am reuşit ce ne-am propus.

Avem însă o revanşă de luat în faţa lui Silkeborg. Nu sunt accidentări grave la echipă, jucătorii au fost înlocuiţi tocmai pentru a-i proteja”, a declarat Nicolae Dică după meci.

Captură foto: Digisport

Publicat: 10 10. 2022, 08:45
Actualizat: 10 10. 2022, 08:54