Scandal la finalul meciului! Aganovic și-a ieșit din minți în fața lui Colțescu! Cum a reacționat arbitrul

coltescu aganovic sepsi fcsb
Vezi galeria foto - 6 poze

Sepsi Sfântu Gheorghe – FCSB s-a încheiat cu victoria trupei roș-albastre, scor 1-2. În partida din etapa a doua a play-off-ului Superligii au existat și reproșuri ale gazdelor în privința arbitrajului lui Sebastian Colțescu.

Aganovic și-a ieșit din minți în fața lui Colțescu! Cum a reacționat arbitrul

Cine a condus duelul dintre Sepsi și FCSB, 1-2: arbitru – Sebastian Colţescu, asistenţi – Ciprian Florin Danşa, Daniel Mitruţi, iar al patrulea oficial a fost Andrei Antonie. Arbitru video – Horia Gabriel Mladinovici, iar arbitru asistent video – Andrei Constantinescu.

Te terenul celor din Sfântu Gheorghe au marcat Risto Radunovic (minutul 6, autogol), respectiv Andrea Compagno (8) și Florinel Coman (19).

Dacă la pauză, Cristiano Bergodi, antrenorul gazdelor, s-a contrat cu arbitrul Sebastian Colțescu, la finalul jocului a intrat „în scenă” Aganovic.

Mijlocașul lui Sepsi, Adnan Aganovic, a primit cartonaș galben din partea lui Colțescu după finalul meciului.

„Din păcate nu am luat nimic, meritam cel puțin un punct. Am produs fotbal, dar Târnovanu a făcut un meci excepțional, a fost omul meciului. Mereu face meciuri mari aici. Dar, arbitrul i-a ajutat cu tragerile de timp. Nu a dat niciun galben toată repriza a doua. Mi s-a părut un arbitraj la alibi, dar asta este. Au stat mai mult de zece ori pe jos, el n-a dat niciun galben…Trăgea Tamm de timp și el (n.red. – Colțescu) nu zicea nimic. Nu grăbea niciun jucător. Lui îi convenea să fie așa. Nu cred că s-a jucat cinci minute în repriza secundă…Cred că am arătat și la Farul că suntem o echipă bună. Și azi ne-a lipsit un pic de șansă. Cred că suntem pe drumul bun, dar ne lipsește o victorie. Ne lipsesc punctele. O victorie ne va debloca. Noi suntem pregătiți de play-off”, a declarat Aganovic după încheierea partidei, la Digi Sport.

Sepsi – FCSB:

Sepsi: 33. Niczuly – 88. Dimitrov, 82. Ninaj, 44. Bălașa, 20. Dumitrescu – 77. Aganovic, 6. Păun, 5. Rodriguez – 18. Safranko, 9. Tudorie, 11. Ștefănescu. Antrenor: Cristiano Bergodi. Rezerve: 12. Began – 4. Tamaș, 8. Gheorghe, 10. Achahbar, 22. Francisco Junior, 27. Ispas, 45. Ciobotariu, 67. Papa, 99. Rondon

FCSB: 32. Târnovanu – 22. Sorescu, 5. Dawa, 16. Tamm, 33. Radunovic – 27. Olaru, 8. Șut, 18. Edjouma – 98. Cordea, 96. Compagno, 7. Coman. Antrenor: Elias Charalambous. Rezerve: 99. Vlad – 2. Crețu, 11. Miculescu, 17. Cristea, 23. Ov. Popescu, 24. Nikolov, 26. Oaidă, 28. Pantea, 80. Radaslavescu

Publicat: 03 04. 2023, 23:04
Actualizat: 03 04. 2023, 23:07