S-a terminat pentru Cristiano Bergodi la Rapid: ce s-a întâmplat în momentul golului marcat de Sepsi în prelungirile meciului! Tot stadionul a răbufnit şi italianul a rămas înmărmurit

Rapid a pierdut cu Sepsi la ultima fază, scor 0-1, în cea de-a patra etapă a play-off-ului din Superliga.

Imediat după reușita covăsnenilor, fanii formației giuleștene au reacționat dur la adresa antrenorului Cristiano Bergodi.

Gabriel Debeljuh, atacantul lui Sepsi, a deschis scorul la ultima fază pe terenul Rapidului. Imediat după golul marcat de covăsneni în minutul 90+5, fanii Rapidului au răbufnit și au început să-i ceară demisia lui Cristiano Bergodi prin diferite scandări.

Giuleștenii au pierdut toate cele patru meciuri disputate până acum în play-off, așa că reacția suporterilor este complet justificată.

Aproximativ 80% din oamenii prezenți pe stadion nu au mai putut suporta umilința și au început să strige în gura mare „Demisia!”.

Văzând cât de furioși sunt fanii Rapidului, Cristiano Bergodi, antrenorul giuleștenilor, a înlemnit. Tehnicianul italian era convins că nu va fi un meci ușor.

„Întâlnim o echipă pe care o cunosc bine. Ne așteaptă un meci dificil, mai ales că venim după 3 înfrângeri. Sperăm că băieții vor fi concentrați și cu un moral bun.

Ne-am pregătit bine, ne-am revenit moral. Sepsi este o echipă bună, în afară de meciul cu FCSB n-au mai pierdut în ultimele 6 etape”, spunea Cristiano Bergodi înainte de Rapid – Sepsi 0-1.

Cum au arătat echipele de start

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, Iacob, Borza – Hromada, Oaidă, Hasani – Krasniqi, Rrahmani, Petrila
Rezerve: Drăghia, Braun, Cristea, Grigore, Bădescu, Emmers, Cepoi, El Sawy, Bamgboye, Cîrjan, Burmaz, Gheorghe
Antrenor: Cristiano Bergodi

Sepsi: Niczuly – Oroian, Ciobotariu, Kecskes, Dumitrescu – Păun – Varga, Kalluaku, Alimi, Fl. Ștefan – Safranko
Rezerve: Moldovan, Cedo, Ștefănescu, Oteliță, Aganovici, Batzula, Varga, Debeljuh
Antrenor: Bernd Stork

Stadion: Superbet Arena – Giulești
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş). Asistenți: Mircea Grigoriu (Bucureşti), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru VAR: Iulian Dima (Bucureşti). Asistent VAR: Florian Vişan (Galaţi)

Publicat: 15 04. 2024, 22:38
Actualizat: 15 04. 2024, 22:50