S-a accidentat Florinel Coman în FC U Craiova – FCSB 1-3? Ilie Dumitrescu nu crede explicațiile lui „Mbappe de România”. „E delicat, el ce să spună?”

Ilie Dmitrescu a analizat meciul jucat de FC U Craiova cu FCSB, scor 1-3, în prima etapă din sezonul 2023-2024, dar și declarația lui Florinel Coman de la finalul meciului.

După ce l-a lăudat pe Darius Olaru, fotbalist despre care susține că a fost „jucătorul serii”, Ilie Dumitrescu a vorbit și despre decizia lui Gigi Becali de a-l înlocui pe Florinel Coman cu Andrei Cordea la pauza meciului de la Târgu Jiu.

Deși Florinel Coman a susținut că a întâmpinat ceva probleme medicale la penalty-ul executat în minutul 17 al meciului FC U Craiova – FCSB și acesta este motivul pentru care a fost înlocuit la pauză, Ilie Dumitrescu nu-l crede pe „Mbappe de România” și este de părere că Gigi și-a băgat a decis ca fotbalistul să iasă după doar 45 de minute.

Cred că și aici se gândește Gigi, dar Edjouma n-are nicio treabă cu poziția de atacant. El a marcat golul din poziția de inter, el vine foarte bine din linia a doua la finalizare.

FCSB n-a mai arătat la fel de bine în repriza a doua. Jucătorul serii a fost Olaru. Coman, la fel, bun, am informații că se pregătește foarte bine. Arată ca un profesionist desăvârșit.

Sunt jucători buni pe bancă. Edjouma a intrat și a dat un gol. Mă uitam la Cordea, care are calitate, e jucător care face și faza defensivă. E un jucător care făcea diferența la FCSB. Mi-a plăcut demarcarea lui Edjouma, Gigi o să creadă că are demarcare de atacant”, a spus Ilie Dumitrescu, conform Digi Sport.

Penalty-ul a fost făcut în minutul 16. A avut o problemă la căzătură acolo Coman și a mai jucat vreo 30 de minute (n.r. râde). E delicat, el ce să spună? Eu nu cred că a avut ceva. Dacă știe și tratamentul că în două zile este gata… El este un profesionist și îmi pare rău. În perioada asta trebuie să le dai jucătorilor 65-70 de minute, pentru a intra în ritm”, a transmis Ilie Dumitrescu după FC U Craiova – FCSB 1-3.

Ce a spus Florinel Coman despre schimbarea sa de la pauza meciului FC U Craiova – FCSB 1-3

Am simțit o durere la spate, sper ca în două zile să fiu ok. Am vorbit cu Elias și i-am spus că ar fi mai ok să ies”, a fost explicația, succintă, a lui Coman.

Publicat: 17 07. 2023, 08:20
Actualizat: 17 07. 2023, 08:22