Risto Radunovic, mesaj emoționant după meciul Chindia – FCSB: „Lor le dedic victoria!”

Risto Radunovic se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, duminica 11 decembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Risto Radunovic, fundașul stânga muntenegrean în vârstă de 30 de ani de la FCSB, a marcat în meciul cu Chindia Târgoviște și a avut un mesaj special la finalul partidei.

Meciul dintre Chindia Târgoviște și FCSB s-a disputat duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 20 din Superliga, pe Stadionul „Ilie Oană” din Ploiești, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Risto Radunovic, în minutul 25, din penalty, respectiv Billel Omrani, în minutul 73.

În cadrul acestei partide, Mihai Pintilii a fost nevoit să facă două schimbări rapide, încă din minutul 7, după ce Darius Olaru și Andrea Compagno s-au lovit cap în cap și au fost transportați la spital.

Risto Radunovic, mesaj emoționant după meciul Chindia – FCSB

După joc, Risto Radunovic le-a dedicat victoria celor doi colegi accidentați și a vorbit despre atmosfera din cadrul echipei.

„O victorie foarte muncită și foarte grea. A fost un teren greu și am întâlnit o echipă bună. Mă bucur că ne-am adaptat bine la teren și echipa a înțeles din primul minut că trebuie să câștigăm.

Am fost inspirat la penalty, mă bucur că am ajutat echipa. Victoria o dedic colegilor care s-au lovit, Darius și Compagno. Nu știu, sper să fie bine și să revină repede.

Sunt cinci victorii, e atmosferă bună, dar mai avem două meciuri foarte importante. Au fost foarte multe meciuri, cu mulți jucători noi, acum e totul bine, avem evoluții bune în fiecare meci. Eu am mare încredere în echipă, se vede spiritul”, a spus Risto Radunovic, după meci, citat de Digi Sport.

După acest rezultat, FCSB se clasează pe locul 3, cu 35 de puncte, la nouă puncte în spatele liderului Farul și la șase puncte în urma lui CFR Cluj, a doua clasată, având însă de disputat și meciul restant contra campioanei.

Publicat: 12 12. 2022, 08:34