Recenzii negative pentru meciul CS Mioveni – CFR Cluj: „Problema a fost că ne-a chinuit și pe noi!”

Ionut Georgian Burnea, Roger Junio Rodrigues Figueira si Mihai Andrei Panait in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si CFR Cluj, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, duminica 13 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Basarab Panduru, fost manager general la FCSB, s-a arătat dezamăgit de jocul prestat de către CS Mioveni și CFR Cluj.

Partida dintre CS Mioveni și CFR Cluj s-a disputat duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 18 din Superliga, iar ardelenii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Cephas Malele, în minutul 87.

Deși meciul de la Mioveni a oferit și o fază controversată în minutul 67, când arbitrul Horia Mladinovici a refuzat un penalty pentru CFR Cluj, Basarab Panduru a dat de înțeles că această partidă l-a plictisit.

Recenzii negative pentru meciul CS Mioveni – CFR Cluj

Basarab Panduru a explicat că cele două echipe au chinuit spectatorii și telespectatorii cu antijocul pe care l-au arătat.

Totodată, acesta a recunoscut stilul lui Dan Petrescu și a „ghicit” ce le-a spus antrenorul elevilor săi înainte de partida de la Mioveni: să câștige meciul, nu neapărat să și joace bine.

„Nu chinuiala de la Mioveni a fost problema, problema a fost că ne-a chinuit şi pe noi, pe noi ăştia, pe telespectatori. E prima dată când mi se întâmplă, când o repriză de campionat îmi lasă foaia albă, e prima dată, am pus Janga lovitură de cap în minutul al treilea să pun ceva acolo. Ce e în minutul 66 mai e de discutat, când s-a cerut penalty.

Dan Petrescu nu le-a transmis că trebuie să joace bine, ci că trebuie să câştige”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

„Nu aș vrea să fiu suspendat, pentru că la ce aș avea de spus acum aș primi suspendare 2 ani. Vă rog frumos, lăsați-ne în pace. Am tăcut cu Rapid, sunt prea multe faze împotriva noastră. Nu e nimic pro pentru CFR, dar nu mai vorbesc, cine trebuie să vadă, să vadă. Atât vreau să zic, să ne lăsați în pace. Trebuie să primim ce merităm. Eu nu înțeleg de ce avem VAR, de ce să ne certăm dacă avem VAR. Nu vreau să fiu suspendat, pentru că de două ori nu ma fost pe bancă și am pierdut. Am fost foarte supărat pentru deciziile luate azi” – Dan Petrescu, după CS Mioveni – CFR Cluj

Publicat: 13 11. 2022, 20:52