Reacția lui Dan Șucu și a oficialilor Rapidului imediat după golul de 2-1 marcat de Burmaz! Cum a fost surprins patronul giuleștenilor

Borisav Burmaz, atacantul sârb în vârstă de 22 de ani de la Rapid București, a adus victoria echipei sale în partida cu rivala Dinamo București.

Meciul dintre Dinamo și Rapid s-a disputat sâmbătă seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 23 din Superliga și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Jayson Papeau, în minutul 43, respectiv Borisav Burmaz, în minutul 90. Pentru „câini”, a înscris Hakim Abdallah, în minutul 45+1.

Cum au reacționat Dan Șucu și oficialii de la Rapid după golul marcat de către Borisav Burmaz în meciul cu Dinamo

În minutul 90 al acestei întâlniri, Borisav Burmaz a primit în careu și a șutat din întoarcere, cu piciorul stâng, direct în poarta „câinilor”.

Imediat după golul reușit de către fotbalistul transferat în această iarnă, Dan Șucu, acționar majoritar la Rapid, a izbucnit de fericire în tribunele Arenei Naționale și a fost îmbrățișat de către ceilalți oficiali giuleșteni.

Borisav Burmaz a adus victoria giuleștenilor a doua oară consecutiv, după ce în etapa precedentă a înscris golul de 4-3 în partida cu FC U Craiova.

Echipele de start în Dinamo – Rapid

DINAMO: Golubovic – Lucas Araujo, Velkovski, Homawoo – De Moura, Pavicic, Ilic, Amzăr – Abdallah, Gregorio, Politic
REZERVE: Răilean – Iglesias, Gnahore, D. Irimia, Neagu, Bani, Grigore, Al. Irimia, Milanov, Costin, Ghezali, Patriche
ANTRENOR: Zeljko Kopic

RAPID: Aioani – Onea, Săpunaru, Iacob, Braun – Hasani, Albu, Djokovic – Papeau, Rrahmani, El Sawy
REZERVE: Drăghia – Grigore, Cristea, Borza, Bădescu, Oaidă, Bamgboye, Ioniță, Cîrjan, Burmaz, Soni
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) /
Arbitru VAR: Haţegan Ovidiu (Arad), Arbitru Asistent VAR: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare)

Publicat: 27 01. 2024, 22:00
Actualizat: 27 01. 2024, 22:03