Reacția fabuloasă a lui Laszlo Dioszegi după ce Damașcan a marcat pentru 2-1 în meciul Sepsi – CFR Cluj! Era minutul 85 și patronul echipei finanțate și de guvernul Ungariei s-a dezlănțuit, fără să mai țină cont de camerele TV care îl filmau

Laszlo Dioszegi a explodat de bucurie în minutul 85 al meciului dintre Sepsi și CFR Cluj, când Vitalie Damașcan a marcat golul victoriei pentru echipa sa.

Sepsi Sf. Gheorghe s-a impus la limită în fața lui CFR Cluj, 2-1, în etapa 20 din Superliga. Formația din Gruia a deschis scorul în Jud. Covasna, dar gazdele au revenit pe tabela de marcat grație lui Kallaku și Damașcan.

La golul decisiv, Laszlo Dioszegi a avut o reacție necontrolată în tribune, bucurându-se fără să mai țină cont de nimeni și de nimic.

Laszlo Dioszegi a sărit în sus de bucurie în minutul 85 al meciului dintre Sepsi și CFR Cluj, în momentul când Damașcan a marcat golul de 2-1.

Patronul formației din Jud. Covasna a fost surprins de camerele TV cum radia de fericire în tribune, după ce echipa lui a marcat golul care a dus-o pe loc de play-off.

Cu 29 de puncte, Sepsi Sf. Gheorghe a urcat până pe locul 5 al clasamentului, calificant în play-off. De cealaltă parte, CFR Cluj are probleme serioase în lupta pe care o duce cu FCSB pentru titlul de campioană: diferența față de liderul ierarhiei din Superliga s-a majorat în acest moment la opt puncte.

Echipele de start la Sepsi Sf. Gheorghe – CFR Cluj

Sepsi OSK: Niczuly – Kecskes, Ninaj, Ciobotariu – Oteliță, I. Gheorghe, N. Păun, R. Varga – Ștefănescu, Safranko, C. Matei
Rezerve: Moldovan, Fl. Ștefan, Oroian, Bălașa, Jonathan Rodriguez, Damașcan, Kallaky, Rondon, Debeljuh
Antrenor: Bernd Storck

CFR Cluj: Sava – Ziv Morgan, Kresic, M. Ilie, Camora – Avonou, Tachtsidis, Cvek – Otele, Bîrligea, Krasniqi
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Boben, Nortey, R. Filip, Fică, Deac, Luca Mihai, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

(Sursă foto: captură Prima Sport)

Publicat: 17 12. 2023, 23:18