Rareș Pop, nemulțumit după UTA – Rapid 2-2: „Două puncte pierdute, la ocaziile pe care le-am avut”. „Înțepătură” pentru Mircea Rednic? „Nu am mai jucat pe acest post”

Rareș Pop s-a arătat nemulțumit la finalul meciului UTA – Rapid 2-2, disputat la Oradea, pentru că în această perioadă se schimbă gazonul arenei din Arad, în etapa cu numărul 13 din acest sezon de Superliga.

Rareș Pop, nemulțumit după UTA – Rapid 2-2: „Două puncte pierdute, la ocaziile pe care le-am avut”. „Înțepătură pentru Mircea Rednic? „Nu am mai jucat pe acest post”

Tânărul de doar 18 ani a marcat primul gol al echipei antrenate de Mircea Rednic în minutul 19, iar la final a spus că are impresia că el și coechipierii săi ar fi putut obține mai mult de la această partidă.

De asemenea, Rareș Pop a scos în evidență că a fost pentru prima dată când a fost utilizat în poziție de al doilea vârf și, chiar dacă a dat semne că a simțit un anumit disconfort din această cauză, a subliniat că a dat totul pentru a avea o evoluție cât mai bună.

„Un punct, aș zice eventual două puncte pierdute, la ocaziile pe care le-am avut, atât în prima repriză, cât și în a doua, cu Stolnik, atunci când a scăpat singur cu portarul. A fost un meci cu o încărcătură destul de grea, nu am mai jucat pe acest post pe care m-a pus domnul antrenor, dar am încercat să ajut cât mai mult.

Putem spune că e un punct bun de pornire, începem să creștem, atât ca și grup, cât și ca joc, încep să se lege anumite conexiuni între noi, ceea ce este foarte bine. Mi-a plăcut, mi s-a apărut o atmosferă foarte frumoasă, ne bucurăm că au venit (n.r. fanii în număr mare), sperăm să vină de fiecare dată. Încet-încet ne vom adapta (n.r. la terenul de la Oradea)”, a spus Rareș Pop la finalul meciului UTA – Rapid 2-2.

Publicat: 20 10. 2023, 23:43
Actualizat: 20 10. 2023, 23:48