Pleacă Antonio Sefer de la Rapid? Reacția jucătorului: „Nu s-au încheiat discuțiile!”

Meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si FC Rapid Bucuresti, contand pentru SuperLiga, desfasurat pe Stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, sambata 27 august 2022. © FOTO:Bogdan Balas/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Antonio Sefer, extrema dreapta în vârstă de 22 de ani de la Rapid, a înscris în meciul cu Sepsi și a vorbit apoi și despre posibila lui plecare la Hapoel Beer Sheva.

Sepsi Sfântu Gheorghe și Rapid București s-au întâlnit sâmbătă seară, pe terenul covăsnenilor, în cadrul etapei a șaptea din Superliga, iar giuleștenii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Sefer, în minutul 27, respectiv Ioniță, în minutul 45+2. Pentru Sepsi a marcat Rondon, din penalty, în minutul 21.

Înaintea acestei partide, s-a discutat despre faptul că mama lui Antonio Sefer a blocat transferul la Hapoel Beer Sheva din cauza pretențiilor financiare.

Pleacă Antonio Sefer de la Rapid? Reacția jucătorului

Tânărul fotbalist susține că nu este adevărat, însă nu neagă faptul că discuțiile ar putea continua.

„A fost un meci greu, știam că Sepsi e o echipă foarte bună, dar am pregătit meciul acesta foarte bine. La antrenamente am stat în plus, Mister ne-a explicat ceea ce trebuie să facem, să stăm uniți, compacți. E o echipă foarte bună care se va bate pentru play-off, dar și noi avem o echipă competitivă. Mă bucur că mi-am putut ajuta echipa și pot să spun că m-am scos (n.r. după penalty-ul acordat lui Sepsi). Vreau să joc cât mai bine, să am constanță în jocuri și golurile vor veni cu siguranță.

Nu s-a încheiat nimic. Familia mea nu a vorbit cu nimeni oficial de la Beer Sheva. A fost doar un mesaj de la antrenorul lor care mi-a spus că mă dorește foarte mult. Au spus că vor vorbi cluburile între ele. Sper să vorbească. Dacă nu, eu o să îmi fac treaba în continuare. Nu au fost discuții despre salariu. Eu cât o să fiu aici, o să dau tot ce e mai bun din mine și vreau să rămân să câștig campionatul. Sunt pregătit pentru orice. Problemele pe care le-am avut în trecut, m-au făcut mai puternic”, a spus Antonio Sefer, după meci.

„În primul rând, atitudinea cu care joacă este diferită. Este mult mai prezent în jocul echipei, se apropie foarte mult de poartă, mă rugam de el în sezonul trecut. Azi a reușit un gol cu capul, dar are și un stâng foarte bun. Eu cred că și Pănoiu a intrat și și-a făcut datoria. Să nu uităm că Sefer este și under și ne-ar deregla (n.r. plecarea lui)” – Adrian Mutu, despre Antonio Sefer, după Sepsi – Rapid

Publicat: 28 08. 2022, 00:22
Actualizat: 28 08. 2022, 00:23