U Cluj, exemplu pentru Universitatea Craiova! Paul Papp, la picioarele ardelenilor. „Încercăm să fim la fel, dar azi nu ne-a ieșit!”

Paul Papp a analizat jocul echipei sale din meciul cu U Cluj, scor 1-1, iar fundașul Universității Craiova a explicat unde au greșit oltenii.

U Cluj a remizat cu Universitatea Craiova, scor 1-1, chiar dacă formația din Cluj Napoca a dominat tot meciul și a avut mai multe ocazii față de echipa condusă de Laszlo Balint.

Paul Papp, unul dintre veteranii de la Universitatea Craiova, susține că oltenii ar fi vrut să joace la fel ca rivalii de la U Cluj, doar că nu le-a ieșit planul.

Paul Papp, la picioarele ardelenilor după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1

Mai mult, Paul Papp trage semnalul de alarmă în ceea ce privește prestația formației din Bănie și speră ca oltenii să își revină cât mai repede la o formă bună.

„Da, Universitatea Cluj are o echipă foarte bună, o echipă agresivă, o să fie greu să piardă meciuri. Au agresivitate, au dăruire, motivație. Noi încercăm să fim la fel, dar azi nu ne-a ieșit. Au fost momente foarte grele în prima repriză, s-a văzut, dar în repriza a doua ne-am echilibrat un pic și am scos un punct.

Normal că voiam trei puncte, dar e un rezultat echitabil. Cu siguranță avem nevoie de timp, dar nu te așteaptă nimeni. Punctele se pierd și nu e foarte ok pentru noi. Încercăm să ne revenim și să nu mai facem greșelile din prima repriză”, a spus Paul Papp la finalul meciului U Cluj – Universitatea Craiova, scor 1-1.

Publicat: 24 07. 2022, 21:22